1. HABERLER
  2. SİYASET
  3. MHP lideri Bahçeli: Boğaziçi olayları, Türk gençliği üzerindeki oyunları deşifre etti

MHP lideri Bahçeli: Boğaziçi olayları, Türk gençliği üzerindeki oyunları deşifre etti

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin meclisteki grup toplantısında, Türk gençliğine seslenerek "Bizim ne dağa gönderecek ne hücre evine yollayacak ne üniversite kapılarındaki eylemlerde kaybedecek ne de sokak aralarında molotof fırlatacak tek bir gencimiz, tek bir evladımız, tek bir fidanımız dahi yoktur." ifadelerini kullandı.

MHP lideri Bahçeli: Boğaziçi olayları, Türk gençliği üzerindeki oyunları deşifre etti

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında, Boğaziçi Üniversitesi'nde yaşanan ptorestolara değinerek Türk gençliğine seslendi. Kendilerinin kuşakları Z, Y, Z olarak ayırmadığını ifade eden Bahçeli, milleti bir gördüğünü ve adına da Türk Milleti dediğini, bugün partisinin grup tplantısında ise yalnızca Türk gençliği üzerine konuşarak dertleşmek istediğini belirtti. 

"NÜFUSUN FAZLA OLMASI, İÇ VE DIŞ MİHRAKLARI GENÇLERE KARŞI HAREKETE GEÇİRİYOR"

4 Ocak 2021 tarihinden itibaren Boğaziçi Üniversitesi'nde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından atanan Rektör Melih Bulu'yu protesto eden vatandaşlara değinen Bahçeli, bu olayların Türk gençliği üzerinde oynanan oyunları deşifre ettiğini belirterek Mustafa Kemal Atatürk'ün "Genç fikirler demek, gerçek fikirler demektir" sözünü hatırlattı. Gençlikten taviz vermenin ve düşünceleri ne olursa olsun Türk genöliğine kulak tıkamanın söz konusu olmadığını vurgulayan MHP lideri, 15 - 24 yaş grubunda bulunan 13 milyon genci vurgulayarak bu sayının AB ülkenlerinden çok fazla olduğunu, bu nedenle iç ve dış mihrakların Türk gençliğinin gücünden çekindiğini ifade etti.

"BU İFADELER İNSANCA YAŞAMAYA SIRT ÇEVİRMEKTİR"

"Yıkım gündelikçileri, mukallit aydınlar, kimliksiz siyasetçiler, terör örgütlerine taşeronluk yapan köksüzler, gençliğe musallat olan cinayet ve suç şebekeleri bilsinler ki, bizim ne dağa gönderecek, ne hücre evine yollayacak, ne üniversite kapılarındaki eylemlerde kaybedecek tek bir gencimiz dahi yoktur." diyen Bahçeli, demokrasi, özgürlük, insan hakları, adaletin kendileri için vazgeçilmez hayat ve siyaset prensipleri olduğunu belirtti. Türk gençliğini uyanık ve dikkatli ifadeleriyle niteleyen Bahçeli, hak ve özgürlüklerin meşru ve hukuki sınırlar içinde insan onurunun parçası olduğunu ancak özgürlüğün sınırının da başkalarının özgürlüğü olduğunu vurgulayarak hayatı yaşasın ve kahrolsun sloganlarına sıkıştırmanın insanca yaşamaya sırt çevirmek olduğunu söyledi. 

 

Kötü arkadaşlık konusuna da değinen MHP lideri Bahçeli, önemli noktanın kötülükleri söküp atacak dirayete sahiplik olduğunu, Boğaziçi'ndeki her gelişmenin bu çerçevede saptırıldığını ve hain çevrelerce kullanılmak istendiğini, işin içinde siyasi partilerin bulunduğunu belirtti.
"Sevgili gençler hiçbirinizi kaybedemeyiz. Hiçbirinizin hayatını tesadüf akıntılara teslim edemeyiz. İtirazlarınız sinirli olabilir, siz bizim ve milletimiz için istiklal ve istikbalimiz için paha biçilemez öneme sahipsiniz. Öfkeniz, kızgınlığınız olabilir, belki bir sevdiğiniz var açılamıyorsunuz, hayatınızı kurtarmanın çabasındasınız bunların hepsi makul ve mantıklı, insani hallerdir, biz de bu çağlardan geçtik, direnmeyi Türkiye düşmanlarına yapın." ifadeleriyle gençliğe seslenen Bahçeli, yanlış bir tecih içinde olan varsa dönmesini tavsiye ederek gençlik üzerinde oynanan kumarın görülmesi talebinde bulundu.

Gençlik kavgaya değil, kitap okumaya çağıranlara koşsun diyen Bahçeli, üniversite kapılarında terör örgütünün dolduruşuna gelmemeleri gerektiğini belirten gençlerin yerinin kapı değil hocaların dizinin dibi olarak vurguladı. 

Berna Akkaya
Gündem ve Teknoloji Editörü
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
0
0
0
0
0
0
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT