1. HABERLER
  2. TEKNOLOJİ
  3. Microsoft, Windows 11 "yeni nesil" işletim sistemini tanıttı !

Microsoft, Windows 11 "yeni nesil" işletim sistemini tanıttı !

Microsoft, sanal bir etkinlikte "yeni nesil" işletim sistemi olan Windows 11'i tanıttı. Windows 10 sürümü kurulu olan cihazların ücretsiz olarak yükleyebileceği Windows 11’in 2021 sonuna doğru piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Microsoft, Windows 11 "yeni nesil" işletim sistemini tanıttı !

Microsoft ürün yöneticisi Panos Panay, canlı yayınlanan bir sanal etkinlikte "yeni nesil" işletim sistemi olan Windows 11 sürümünü tanıttı. Uygulama geliştiricileri için yeni sistemin erken ön izleme sürümü, önümüzdeki hafta yayınlanacak.

Microsoft, Windows 11 yeni nesil işletim sistemini tanıttı !

 YENİ NESİL İŞLETİM SİSTEMİ OLAN WİNDOWS 11'İN ÖZELLİKLERİ!

-Windows 11 yeni yazılımı ile, Android uygulamalarının da Windows masaüstünde çalışmasına izin verecek.

-Ürün yöneticisi Panos Panay, Windows kullanıcıları için yaygın bir şikayet olan daha küçük ve daha hızlı güvenlik güncellemeleri sözü verdi ve bunların arka planda olacağını söyledi.

-Windows 11 ayrıca kullanıcıların tıpkı Mac'te olduğu gibi iş, ev ve oyun için birden fazla masaüstünü yapılandırmasına izin verecek.

-Windows 11, mevcut Windows 10 kullanıcılarına ücretsiz güncelleme olarak sunulacak, ancak bazı cihazlar net özelliklere sahip olmayacak. Çünkü bu özelliklere en az 64 gigabayt depolama ve 4 gigabayt RAM dahildir. Microsoft, şu anda Windows 10 çalıştıran yaklaşık 1,3 milyar cihaz olduğunu biliniyor.

-Bir kozmetik değişiklik olarak, "Başlat" düğmesini sol taraf yerine ekranın alt ortasına yerleştirilmiştir.

-Windows 11, Microsoft'un iletişim platformu Teams ile daha sıkı bağlantı kurabilecek. Yüzlerce oyuna erişim sunan ve abonelik hizmeti olan Xbox Games Pass da otomatik olarak yüklenecek.

Microsoft, Windows 11 yeni nesil işletim sistemini tanıttı !

YENİ WİNDOWS 11 HAYATINIZI KOLAYLAŞTIRACAK!

Beklenildiği gibi Microsoft, geliştiricilerin her türlü uygulamayı Microsoft Store'a getirmesini kolaylaştırırken, kullanıcılar için gezinmek kolaylaşıyor. Geçtiğimiz günlerde gerçekleşen lansman etkinliğinde Microsoft Ürün Sorumlusu Panos Panay, mağazanın standart UWP (Evrensel Windows Platformu) yazılımına ek olarak Win32 uygulamalarını kabul edeceğini söyledi. Daha da iyisi, geliştiricilerin üçüncü taraf ticaret platformlarından kazandıkları tüm geliri elinde tutabileceklerini söyledi. Bu karar, Apple'a ve App Store'daki kısıtlamaları gevşetilmesi için biraz baskı gibi duruyor.

Microsoft, Windows 11 yeni nesil işletim sistemini tanıttı !

EVİNİZDE GİBİ HİSSEDECEKSİNİZ

Kısacası, genel olarak Microsoft, Windows 11'i bilgisayar yaşamınızın merkezi yapmak için daha büyük bir çaba gösterecek gibi gözüküyor. Ayrıca, iş arkadaşlarınızla sohbet etmeyi kolaylaştıracak Microsoft Teams'i hemen hazır hale getirecek, cihazınıza otomatik olarak yükleyecektir. Yani bu da demek oluyor ki Windows 11 size evinizdeki konforu her alanda sağlayacak.

Microsoft, Windows 11 yeni nesil işletim sistemini tanıttı !

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT