1. HABERLER
  2. İÇ HABERLER
  3. Millet ekmek derdinde, o ise Luppo!

Millet ekmek derdinde, o ise Luppo!

Dün gece alınan karar göre 48 saatliğine sokağa çıkma yasağı geldi. Bunun üzerine panik yapan halk, marketlere koştu, izdiham yaşandı. Ancak herkes ekmek derdine düşerken luppo alan adam sosyal medyada gündeme oturdu. Peki luppo nedir, neden gündem oldu? İşte detaylar...

Millet ekmek derdinde, o ise Luppo!

Mahalle yanarken Luppo alan adam herkesi şoke etti. Twitter kullanıcıları "Tabi 48 saat için Luppo önemli abi" yorumlarında bulundu.

İçişleri Bakanlığı 31 ilde 2 gün sürecek sokağa çıkma yasağı ilan etti. Bu yasak sonrası halk sokağa dökülüp ihtiyaçlarını gidermeye çalıştı. Marketlere akın eden vatandaşların aldıkları ürünler sosyal medyada gündem oldu.

LUPPO NEDEN GÜNDEM OLDU?

Luppo, sokağa çıkma yasağı gelir gelmez, bir kişinin 100 kişilik markete girip sadece Luppo alması sebebiyle gündemde. Luppo yemesen olmaz diyerek tüm hesaplar dalga geçerken ülkenin gündemine oturdu.

Millet ekmek derdinde, o ise Luppo!

Luppo gibi, Bilecik'te vatandaşlar, Coca Cola alan vatandaşlar ve büyük kavgalar Sokağa Çıkma Yasağı ilan edilir edilmez Türkiye'nin diğer gündemleriydi.

Dün akşam getirilen 2 günlük sokağa çıkma yasağı sonrasında sosyal medyada bir çok görüntü paylaşıldı. Özellikle Luppo alan ve kola alan vatandaşların görüntüleri en çok paylaşılan görüntülerden oldu.

HERKES EKMEK KAPIŞIRKEN LUPPO ALAN ADAM

Yasağın açıklanması sonrasında insanlar market ve fırınlara akın ederken bazı hoş olmayan görüntülerde yaşandı. Özellikle birbiriyle kavga eden tartışanlar gecenin üzücü olaylarından birisiydi. Diğer taraftan o kadar kişinin yan yana gelmesi de yine herkesi üzen olayların başında geliyor. Sosyal medyada bu görüntüler büyük tepki çekerken koronavirüs bulaşma riskinin arttığı belirtildi.

Marketlerde sıra bekleyen kişilerin fotoğrafları da bir bir internete düştü. Özellikle sırada beklerken elinde Luppo olan adamın bu durumu en çok konuşulan olaylardan birisi olmuştur. Diğer taraftan başka bir vatandaşta elinde kola ile görüntülenince sosyal medyada gündem olan bir başka bir olay oldu.

"SÜREÇ BİTSİN LUPPO'LARINIZ BENDEN"

Afyonkarahisar'ın Sandıklı ilçesi Belediye Başkanı Mustafa Çöl, "Sevgili Sandıklı halkı, Biz ilçeyiz. Afyonkarahisar Büyükşehir değil" açıklaması yaptı. Çöl, açıklamasına yapan yorumlara cevaben, "Yorumlarda Luppo isteyenler olmuş. Anlaştık, siz evinizde kalın süreç bitsin hepinize Luppo’larınız benden" dedi.

 

 

LUPPO NEDİR?

Luppo Şölen markasının sandviç kekidir. Vişneli ve kakolu gibi türleri vardı. Bazı tüketiciler tarafından Ülker Halley yerine tercih edilmektedir.

Millet ekmek derdinde, o ise Luppo!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT
4 Yorum