1. HABERLER
  2. EĞİTİM
  3. Milli Eğitim Bakanından müjde! Şubat'ta atanacak engelli öğretmen sayısı açıklandı

Milli Eğitim Bakanından müjde! Şubat'ta atanacak engelli öğretmen sayısı açıklandı

Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Ziya Selçuk 2020 yılı Şubat ayında öğretmen atamasının olup olmayacağı ile ilgili konuştu. Ziya Selçuk engelsiz öğretmen ataması ile igili net rakamı daha sonra vereceğini açıklayıp "şubat ayında 750 engelli öğretmenimizi kadromuza katacağız bunu öncelikle söylemek isterim" dedi.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk merakla beklenen Şubat öğretmen atamaları ile ilgili konuştu. 2020 yılı merkezi hükümet bütçesi görüşmelerinde bakanlıkların sunumları sürüyor. Son olarak Milli Eğitim Bakanlığının sunumunu gerçekleştiren Bakan Prof. Dr. Ziya Selçuk, milletvekillerinin de sorularını yanıtladı. Bu kapsamda söz alan MHP Malatya Milletvekili Mehmet Celal Fendoğlu, 2020 yılı Şubat ayında öğretmen atamasının olup olmayacağını sordu. Fendoğlu, Bakan Selçuk’a ayrıca yaklaşık 920 ücretli öğretmen ile bin 200 engelli öğretmen adanın da atama beklediğini ifade ederek bu konuda bir çalışma yapılıp yapılmayacağını sorusunu da yönetti.

"750 engelli öğretmenimizi kadromuza katacağız"

Fendoğlu’nun sorusu üzerine söz alan Bakan Selçuk ise 2003 yılından itibaren bugüne kadar 23 bin 590 engelli çalışan istihdam ettiklerini ifade ederek "Bunların 7 bin 728’i öğretmen kadrosunda ve şubat ayında 750 engelli öğretmenimizi kadromuza katacağız bunu öncelikle söylemek isterim" dedi.

Normal öğretmen ataması ile ilgili de çalışmaların olduğunu belirten Selçuk, "Onun rakamını da ilave edeceğim daha sonra. Ama şunu da belirtmek isterim, atama takvimini de takvimi ve sayısıyla beraber önümüzdeki hafta içerisinde ilan etmiş olacağız" diye konuştu.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT