1. HABERLER
  2. TEKNOLOJİ
  3. MİLYON TV Frekans Ayarları 2021 - MİLYON TV Digitürk, D-Smart ve Tivibu Kaçıncı Kanal?

MİLYON TV Frekans Ayarları 2021 - MİLYON TV Digitürk, D-Smart ve Tivibu Kaçıncı Kanal?

Türksat 4A uydusundan yayın yapan MİLYON TV frekans ayarlarını uydu alıcınıza yüklemeniz için gereken bilgilere haberimizde yer verdik. Bu içerikte ayrıca MİLYON TV Digitürk, D-smart ve Tivibu  kaçıncı kanalda yayın yapıyor? aramanıza da cevap verecektir.

MİLYON TV Frekans Ayarları 2021 - MİLYON TV Digitürk, D-Smart ve Tivibu Kaçıncı Kanal?

Televizyonunuzu bilerek veya bilmeyerek fabrika ayarlarına geri döndürebilirsiniz. Uydu alıcınıza böyle bir durumda aradığınız kanalın frekans bilgilerini yeniden girmeniz gerecektir. Dolayısıyla MİLYON TV frekans ayarları 2021 diye bir araştırma yapıyorsanız bu içerikte güncel MİLYON TV Frekans bilgilerini bulabilirsiniz.

Türkiye’nin aktif haberleşme uyduları Türksat 3A ve 4A uyduları Türksat Uydu Haberleşme Kablo TV ve İşletme A.Ş (TÜRKSAT) yönetiminde aktif ve başarılı bir şekilde görevlerini gerçekleştiriyor. Bu iki uyduda toplam 308 adet şifresiz kanal bulunuyor. Bunlardan 70’i HD yayın yaparken geri kalan 238 kanal ise SD formatta yayınlarını sürdürüyor. SD yayın ile HD yayın arasında sadece görüntü kalitesi farkı bulunuyor. HD yayın 1080P kalitesinde cihazlara yayın gönderirken, SD yayın ise 720p şeklinde kalitede gönderiyor. Buda evlerimize kadar ulaşan görüntünün netlik kalitesi olarak yansıyor.

MİLYON TV Frekans Ayarı 2021 Nedir? (Şifresiz)

MİLYON TV Frekansı ayarı 12685, Sinyal oranı 27500, Polarizasyon yönü H (Horizontal) - Yatay Batı şeklinde ayarlamanız gerekiyor. Aşağıda daha iyi anlaşılması için sizlere tane tane aktarıyoruz.

Kanal adı: MİLYON TV

Uydu : Türksat 3A

Frekans : 12685

Sinyal Oranı : 27500

Polarizasyon : H (Horizontal) - Yatay Batı

FEC : 2/3

Audio PID : 6920

Video PID : 6820

Kapsama Alanı : Batı

Bu içerikteki MİLYON TV Frekans bilgisi TÜRKSAT Resmi Web Sitesi üzerinden 2021 yılında edinilen bilgilere göre hazırlanmıştır.

4-024.jpg

MİLYON TV Frekans Ayarı Nasıl Yapılır?

MİLYON TV kanalını izleyebilmeniz için çanak anteninizin Türksat 4A uydusuna ayarlı olması gerekmektedir. Türksat 4A uydusuna dönük çanak anteniniz varsa uydu cihazınızın kurulum menüsünden “frekans ekle” (bazı cihazlarda transponder ekle, manuel kanal arama veya benzeri olabilir) menüsünü açın.

Uydu adı kısmında "Türksat 4A" seçin. Uydu seçimini yaptıktan sonra bir alt kısmında bulunan frekans, . Polarizasyon, Sembol kısmına kısmına yukarıda yer alan frekans bilgisini girin ve işlem tamamdı.

Cihazın Marka ve Modeline Göre kanal ekleme ayarlama işlemlerini aşağıdaki linklerden faydalanarak gerçekleştirebilirsiniz.

frekans-2021.jpeg

MİLYON TV Digitürk Kaçıncı Kanal?

MİLYON TV kanalının Digitürk’te hangi kanalda olduğunu öğrenmek için tıklayınız.

MİLYON TV D-Smart Kaçıncı Kanal?

MİLYON TV kanalının D-Smart’ta hangi kanalda olduğunu öğrenmek için tıklayınız.

MİLYON TV Tivibu Kaçıncı Kanal?

MİLYON TV kanalının TİVİBU’da hangi kanalda olduğunu öğrenmek için tıklayınız.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT