1. HABERLER
  2. BİYOGRAFİ
  3. Mubariz Mansimov Gurbanoğlu kimdir? Nereli ve kaç yaşında? Neden gözaltına alındı?

Mubariz Mansimov Gurbanoğlu kimdir? Nereli ve kaç yaşında? Neden gözaltına alındı?

Mubariz Mansimov Gurbanoğlu kimdir? Birçok kişi çıkan haberlerin ardından Gurbanoğlu hakkında internette arama yapmaya başladı. Peki Mubariz Mansimov Gurbanoğlu kimdir? Nereli ve kaç yaşında? Neden gözaltına alındı? Detaylar haberimizde.

Mubariz Mansimov Gurbanoğlu kimdir? Nereli ve kaç yaşında? Neden gözaltına alındı?

Mubariz Mansimov Gurbanoğlu kimdir? Bu sabah, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen bir soruşturma kapsamında İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince gözaltına alınan Gurbanoğlu, birçok internet kullanıcısı tarafından araştırılmaya başlandı. Gurbanoğlu, merak konusu oldu. Peki Mubariz Mansimov Gurbanoğlu kimdir? Nereli ve kaç yaşında? Neden gözaltına alındı? Detaylar haberimizde.

Mubariz Mansimov Gurbanoğlu kimdir? Nereli ve kaç yaşında? Neden gözaltına alındı?

MUBARİZ MANSİMOV GURBANOĞLU KİMDİR?

Mubariz Mansimov Gurbanoğlu, Palmali Holding'in sahibidir.

Mübariz Mansimov Gurbanoğlu, 22 Mart 1968 tarihinde Azerbaycan’nın başşehri Bakü’de Masallı köyünde doğmuştur. 6 kız ve 2 erkek kardeşi vardır. Türkiye'de yaşayan Mübariz Mansimov Gurbanoğlu, 2007 yılında Türk vatandaşı olmuştur. Türkiye vatandaşı olduktan sonra Gurbanoğlu soyadını aldı. Azerbaycan’da Rusya döneminde Kızıl Ordu’da yüzbaşı olarak görev yaptı. Daha sonra ordudan 3 arkadaşı ile ayrılıp bu arkadaşları ile beraber bir şirket kurmuştur. Ama şirketin tek sahibi kendisidir. Rusya’daki şirketinin adı Lena Line’dır.

Daha önce Türkiye’de deniz acentalığı yapıyorken 1998 yılında Palmali Otelcilik Turizm ve Acentelik Şirketini kurdu. 2013 yılı itibari ile işlettiği ve kendi mülkü olan 270’in üzerinde gemisi vardır. 170’in üzerinde gemi şirketine aittir. Toplam 13 gemi kuru yük taşımacılığı yaparken gerisi tanker olup petrol ve türevlerini taşımaktadır. Boğaz’dan her gün 10 - 15 gemisi geçiyor. Türkiye’de 3 bine yakın, Tüm dünyada 45 bin çalışanı vardır.

Ayrıca Azerbaycan’da yüzde 65 pazar payına sahip olan PalSüt diye bir şirketi vardır.

2004 yılında Azerbaycan futbol takımlarından biri olan Hazar Lankaran kulübünün kurucusu ve sahibi oldu. 2004 yılında Türkiye’den Oktay Derelioğlu’nu transfer etti. Oktay Derelioğlu o takımda gol kralı oldu.

Mübariz Mansimov Gurbanoğlu, 2000 yılından beri Tamara Gurbanoğlu evlidir ve 3 çocuğu vardır. Eşi Tamara 2014 yılında 3 milyar dolarlık boşanma davası açtı. Mübariz Mansimov eski eşinden boşandıktan sonra Ulviye Gassimova ile 2017 yılının Nisan ayında evlendi.

Mübariz Mansimov Gurbanoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan’nın ortak olduğu BMZ Group Denizcilik Şirketi’ne ait 5 nehir tankeri sahibi olduğu Palmali tarafından 10'ar yıllığına kiralandı.

2015 yılında Forbes’e göre 1,02 milyar dolar serveti ile zenginler listesine girmiştir.

2015 yılının Nisan ayında yapılan ve Başbakanlık Özelleştirme İdaresi Başkanlığı tarafından geçen hafta ihaleye çıkarılan Bodrum’da Yalıkavak mevkisinde Tilkicik Koyu'ndaki, 400 bin metrekarelik yat limanı, turizm tesisi ve konut imarlı arazi, Mübariz Mansimov Gurbanoğlu’nun sahibi olduğu Palmali Holding tarafından 370 milyon TL artı KDV ile kazandı.

2013 yılı itibari ile işlettiği ve kendi mülkü olan 270’in üzerinde gemisi vardır. 170’in üzerinde gemi şirketine aittir.
BMZ Group Denizcilik Şirketinden kiraladığı gemiler:
1- M/T MECID ASLANOVA (18 Haziran 2014)
2- M/T BEGIM ASLANOVA (14 Kasım 2014 )
3- M/T SHOVKET ALEKPEROVA (16 Şubat 2015)
4- Türkter 81 (5 Ağustos 2015)
5- Armada Fair (14 Eylül 2015) 

MUBARİZ MANSİMOV GURBANOĞLU NEDEN GÖZALTINA ALINDI?

Azeri kökenli iş adamı Mubariz Mansimov Gurbanoğlu gözaltına alındı.

Ünlü iş adamı, bu sabah, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen bir soruşturma kapsamında İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince gözaltına alındı. Şüpheli iş adamının adresinde arama yapıldı.

Palmali Grubu'nun kurucusu Azeri kökenli Mubariz Mansimov Gurbanoğlu hakkında Başsavcılıkça yürütülen FETÖ soruşturması kapsamında adresinde gözaltına alındı.

İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından gözaltına alınan ünlü işadamının adresinde arama da yapıldı.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT