1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Mustafa Cengiz'den Ali Koç'a çok sert cevap: "Edep sınırları içinde kalınmalı"

Mustafa Cengiz'den Ali Koç'a çok sert cevap: "Edep sınırları içinde kalınmalı"

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, Club Brugge ile oynanacak olan Şampiyonlar Ligi mücadelesi öncesinde konuştu.

Mustafa Cengiz'den Ali Koç'a çok sert cevap: "Edep sınırları içinde kalınmalı"

Mustafa Cengiz, Club Brugge mücadelesi öncesinde açıklamalarda bulundu.

Mustafa Cengiz'in açıklamalarından satırbaşları:

"Yine geçen sene Moskova'da maça çıkmadan önce Kulüpler Birliği'nin saçma sapan açıklaması vardı. Yine ülkemiz için puan maçına çıkacağız, hangi vizyon içerisinde bunlar dile getiriliyor, açıklamada zorlanıyorum. "Eskilerin bir lafı var, saçmalamanın açıklaması olmaz. Saçmalayan birine karşı siz de yanıt vermeye kalkarsanız, siz de saçmalarsınız. İnsanla, hayvanı ayıran edeptir. Edebimi bozmak istemiyorum, spor kamuoyunun da bu edep çizgisinde kalmasını temenni ediyorum."

TFF'NİN 19:05 TWEETİNE İLİŞKİN

Ben Twiti troll zannettim. Bunu ancak UEFA atabilir. TFF atıyor. Neden TFF isim ziğkrederek sadece Galatasaray'ı değil, Beşiktaş Malatya hepsi mücadele ediyor. Burada ülke puanına katkıda bulunuyor.

Ben kavga ile, çatışma ile bu toplumun daha da huzursuzluğa gideceğine inanıyorum. Bu camiaları temsil eden insanların, sözlerine, sözcüklerine dikkat etmesi gerekir. 19:05 olayının kasti yapıldığına inanıyorum. Rastgele orada bir şey yapılmaz. Bunu kanıtlamaları güç. Edep aklın ziynetidir arkadaşlar.

CENGİZ'DEN SERT ÇIKIŞ "SİNSİ HAREKETLER İÇİNDE OLMAYALIM"

Hocamızın dediği sözcüğe ben de katılıyorum. Maçlar sahada kazanılır, masada kazanılmaz. Bu söze kızacak olan insan masa düzeneği yapacak insandır. Maçlar sahada kazanılır, doğru. Hakeme ya da kendine göre uydurulmuş kurallara göre değil. Lütfen saygı sınırları içinde kalalım. Sinsi hareketler içinde olmayalım.

Bir Falcao'nun gelişi, Falcao'yu Galatasaray'ı ve Türkiye'yi İstanbul'da birinci sıraya taşıdı. Başarılı olması için dua ediyorum. Brugge ile 3 kere oynadık. 1 beraberlik 2 yenilgi almışız. İnşallah bu makus talihi bugün kırarız diye ümit ediyorum.

Etiketler :

HABERE YORUM KAT