1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Mustafa Karuşağı İlkokulu 3. Sınıf Öğrencileri Kendi Becerileriyle Şiir Kitabı Yazdı

Mustafa Karuşağı İlkokulu 3. Sınıf Öğrencileri Kendi Becerileriyle Şiir Kitabı Yazdı

Mustafa Karuşağı İlkokulu 3. Sınıf (Mucitler Sınıfı) öğrencileri kendi becerileriyle hazırladıkları şiir kitabını “Anne Bak Şair Oldum” ismiyle yayınladı.

Mustafa Karuşağı İlkokulu 3. Sınıf Öğrencileri Kendi Becerileriyle Şiir Kitabı Yazdı

Mustafa Karuşağı İlkokulu 3. Sınıf (Mucitler Sınıfı) öğrencileri kendi becerileriyle hazırladıkları şiir kitabını “Anne Bak Şair Oldum” ismiyle 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda yayımladı.

Kitabın yazılmasına öncülük eden sınıf öğretmeni Mehmet Çağlar Poyraz,  Sınıfımızda bulunan 30 öğrencimiz ile bu şiir kitabını yazdık. Öğrencilerimizle birlikte her gün çok çalıştık, çok yorulduk, çok emek verdik ve nihayet, emeğimiz karşılığı olarak da, şiir kitabımızı 23 Nisan 2016 tarihinde yayımladık.“ dedi.

Geçtiğimiz 8 Mayıs anneler gününde kitabın tanıtımlarını yaptıklarını kaydeden Poyraz, “Anne Bak Şair Oldum” isimli şiir kitabımızı, bin bir özveri ile bizleri yetiştiren ve dünyanın en kıymetli hazinesi olan annelere armağan etmeği uygun gördük. Tüm Mucitler Sınıfı annelerinin de katılımı ile coşkulu, etkileyici ve çarpıcı bir kutlama ile okulumuzda yaptık. Bu özel ve güzel anneler gününde, her anneye de 1 şiir kitabı hediye ettik. O gün, hem anneler, hem de bu şiir kitabının mimarları olan öğrencilerimiz çok mutlu oldu.” ifadelerinde bulundu.

Geleceğin şairlik penceresini şimdiden araladıklarını aktaran Poyraz, 30 öğrencimle de gurur duyuyorum, hepsini can-ı gönülden kutluyorum. Her zaman ve her daim daha büyük başarılar hedeflemelerini ve başarıdan başarıya koşmalarını temenni ediyorum.” diye konuştu.

Haber: Yusuf SARAY

img_2977.jpgimg_2979.jpg

HABERE YORUM KAT

4 Yorum