1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. Nakdi ücret desteği ödemeleri yarın başlıyor

Nakdi ücret desteği ödemeleri yarın başlıyor

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, koronavirüsle ekonomik mücadele kapsamında verilen 'nakdi ücret desteği' ödemelerinin yarın başlayacağını duyurdu.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, pandemi sürecinde, yeni tip koronavirüs salgınıyla mücadelenin ekonomik tedbirleri kapsamında vatandaşlara sunulan 'Nakdi Ücret Desteği' ödemelerinin yarın başlayacağını duyurdu. 

Salgın sürecinden ekonomik anlamda olumsuz etkilenen vatandaşları düşünülerek atılan adım kapsamında Temmuz ayı ödemelerinin yarın başlayacağını duyuran Bakan Selçuk, Anadolu Ajansı muhabirine yaptığı açıklamada ödemelerin banka hesapları üzerinden İBAN numaraları aracılığıyla yapılacağını belirterek, "Ücretsiz izne ayrılan işçilerimizin nakdi ücret desteği ödemelerini yarından itibaren gerçekleştireceğiz. Ödemeler banka hesapları üzerinden yapılacak. Sistemde İBAN bilgisi eksik veya hatalı olanların ödemeleri ise PTT aracılığıyla gerçekleştirilecek." ifadelerini kullandı.

Nakdi ücret desteği ödemeleri yarın başlıyor

NAKDİ ÜCRET DESTEĞİ NEDİR?

Yeni tip koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında alınan ekonomik tedbirler kapsamında geliştirilen Nakdi Ücret Desteği, salgın sürecinden maddi olarak olumsuz etkilenen vatandaşlar için geliştirilen devlet desteğidir. Ücretsiz izin maaş desteği ismi de verilen ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından sunulan ödenekten ücretsiz izne ayrılan, kısa çalışma ödeneğinden yararlanamayan, 15 Mart'tan sonra iş akdi feshedilen ancak işsizlik ödeneğine hak kazanmamış olanlar faydalanabiliyor.

NAKDİ ÜCRET DESTEĞİ NE KADAR?

Günlük 39,24 TL’lik destek ayda 1,177 TL yapıyor. Aylık nakdi ücret desteği brüt 1.177 TL olmakla birlikte 8.93 TL’lik damga vergisi düşüldükten sonra net 1.168 TL olarak vatandaşlara ödenecek.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT