1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. New York'ta Otobüs Terminalinde Patlama!

New York'ta Otobüs Terminalinde Patlama!

New York polisi, Manhattan'da sebebi henüz bilinmeyen bir patlama gerçekleştiğini duyurdu.

New York'ta Otobüs Terminalinde Patlama!

New York polisi, Manhattan'da sebebi henüz bilinmeyen bir patlama gerçekleştiğini duyurdu. Sabah saatlerinde Times Meydanı'na yakın mesafade olan Port Authority otobüs terminalinde patlama meydana geldi.

New York İtfaiye Departmanı'na Times Meydanı yakınındaki otobüs terminalinde patlama olduğu yönünde ihbarlar geldi. 41'inci Cadde'nin üzerindeki patlama ünlü times Square Meydanı'nın (42'nci Cadde) hemen yanı başında meydana geldi.

son-dakika-new-york-ta-otobus-terminalinde-10336969_6392_m.jpg

New York itfaiyesi Twitter'dan bazı bölgelerin tahliye edildiğini, yakın zamanda bilgilendirmenin yapılacağı bilgisini paylaştı.

New York'un Manhattan bölgesinde otobüs terminalinde patlama meydana geldi. Bir şüpheli gözaltına alınırken şüphelinin yaralı olması bunun bir intihar saldırısı olabileceği iddialarını güçlendirdi. New York polisi, olay yerinde saldırgandan başka bir yaralı olmadığını açıkladı. Saldırganın Brooklyn'den 20'li yaşlarda bir intihar bombacısı olduğu, iki bombası olduğu ve sadece birinin patladığı aktarıldı.

new-yorkta-patlama.jpg

New York Polis Departmanı Twitter'dan yaptığı açıklamada Manhattan'da henüz bilinmeyen bir sebeple bir patlama meydana geldiğini açıkladı. Patlamanın ardından A,C ve E terminallerinin ve tren hatlarının boşaltıldığını bildirildi.

Olay yerini hızlı bir şekilde terk eden kişilerin izdihama neden olduğu belirtildi. Patlamanın nedenine ilişkin henüz resmi bir açıklama yapılmazken, patlamaya boru tipi bombanın neden olduğu iddia ediliyor. New York'ta trafiğin durma noktasına geldiği bildiriliyor.

TRUMP BİLGİLENDİRİLDİ

ABD Başkanı Donald Trump'a patlamaya ilişkin bilgi verildiği aktarıldı.  Reuters haber ajansı, New York itfaiyesinin liman bölgesinde bir patlamaya müdahale ettiğini duyurdu.

BİR GÖZALTI AÇIKLAMASI

Patlamada yaralananların olduğu ve kabloları olan bir cihazın üzerinde bulunduğu 1 şüphelinin gözaltına alındığı belirtiliyor.

CNN metro istasyonunun istenilen hedef olmadığını ve şüphelinin taşıdığı boru tipi bombanın istenilen zamandan önce patlamış gibi gözüktüğünü ve şüphelinin de yaralandığını belirtti.

HABERE YORUM KAT