1. HABERLER
  2. SPOR
  3. Nihat Özdemir'den Fatih Terim'e yanıt: "Kalıcı olan kulüplerdir"

Nihat Özdemir'den Fatih Terim'e yanıt: "Kalıcı olan kulüplerdir"

Türkiye Futbol Federasyonu'nun yeni sezon için aldığı yabancı sınırı kararı futbol gündemini meşgul etmeye devam ediyor. Karara birçok Süper Lig teknik direktörüyle birlikte Fatih Terim'de sert tepki göstermişti. TFF Başkanı Nihat Özdemir, Fatih Terim'in eleştirilerine yanıt verdi.

Nihat Özdemir'den Fatih Terim'e yanıt: "Kalıcı olan kulüplerdir"

Yeni sezonda uygulanmaya başlayacak olan sahada en fazla 8 yabancı oyuncu bulundurma sınırına futbol severler ve birçok teknik adam tepki göstermişti. Galatasaray'ın Teknik Direktörü Fatih Terim'de eleştirilerin başını çeken isim olmuştu. Eleştirilerin odağı TFF'nin kuralı hayata geçirirken teknik adamlara danışmamasıydı. Konuyla alakalı Milliyet'e konuşan Nihat Özdemir, "Kalıcı olan kulüplerdir. Ben kulüplerimizle yazıştım" dedi.

"BU ADIMDAN GERİ DÖNÜŞ YOK!"

Milliyet Gazetesi'nden Attila Gökçe, TFF Başkanı Nihat Özdemir ile yaptığı görüşmeyi köşesine taşıdı. Gökçe, Özdemir'in yabancı kuralıyla ilgili şu ifadeleri kullandığını belirtti:

"Benim işim kulüplerle. Bu işte muhatabım kulüpler. Antrenörler gelip geçici. Maalesef kulüplerimizde bugün varlar, yarın yoklar. Kalıcı olan kulüplerdir. Ben tüm kulüplerimizle yazıştım. Onların görüşlerini ve isteklerini aldım. O danışma sürecinden sonra biz TFF Yönetim Kurulu olarak gelecek sezondan itibaren “yabancı futbolcu ve oyuncuların uygunluğu esasları”nı belirledik. Bu adımdan geri dönüş yok!"


Yabancı kuralının açıklanmasının ardından, Fatih Terim, Sergen Yalçın, Erol Bulut gibi isimlerin eleştirmesinin yanı sıra Galatasaray kulübü tahkim kuruluna resmi bir itirazda bulundu. 

Nihat Özdemir'den Fatih Terim'e yanıt: "Kalıcı olan kulüplerdir"

FATİH TERİM NE DEMİŞTİ?


"Gündemden bağımsız olarak. Herhangi bir değişikliği sağlamak değil. Ben sadece teknik adamların görülen basit şekliyle olmadığını, önemli insanlar olduğunu teklif ettim. Herkes de seve seve katıldı. Biz teknik adamlar Türk futbolunda önemli figürleriz. Yaptığımız toplantı gündemden bağımsız, her konuya ortak akıl getirecek, istişare edebilecek bir grup olmamız. Önümüzdeki zamanlarda da devam etmesini kararlaştırdık." Prosinecki ve Sumudica da çok güzel şeyler söylediler. Önümüzdeki zamanlarda devam etmesini kararlaştırdık. Her konu için toplanabiliriz."
  

Onur Çelik
Spor Editörü
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT