1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Nur Özgen'den Gazetemize Ziyaret

Nur Özgen'den Gazetemize Ziyaret

Türkiye Sakatlar Derneği Pendik ve Kartal Şube Başkanı Nur Özgen, Bölge Gündem Gazetesi'ni ziyaret etti.

Nur Özgen'den Gazetemize Ziyaret

Pendik ve Kartal'da sakatlar derneği şubeleri başkanı Nur Özgen gazetemizi ziyaret ederek dernek çalışmaları ve faaliyetleri hakkında bilgiler verdi.  Nur Özgen, amacımız  Pendik ve Kartal'da sakatlar derneğinin şubelerini açarak  bölgemizdeki sakat ve engellilerin engelsiz bir yaşam mücadelesinde onlara yardımcı olmaktır. “dedi.

 Kendisinin eşinin de engelli olduğunu belirten Özgen, yaşamın engelliler için ne kadar zor olduğunu, toplumda dernekler konusunda halkımızın duyarlı olmadığını aslında engelliler derneğinin dernekçilikten öte büyük  toplumsal bir hizmet verdiğini bu anlamda halkımızın bu tip derneklere karşı daha duyarlı davranılmasını gerektiğini belirtti. Özgen, her sağlıklı bir insanın bir özürlü ve engelli adayı olduğunu belirterek "halkımızın bu bilinç ile engelliler derneğine sahip çıkılmalı desteklemeli ve bu arkadaşlarımızın kardeşlerimizin ve çocuklarımızın  yaşam mücadelelerine  yardımcı olmak gerektiğini" söyledi.

Şube Başkanı Özgen ayrıca iş birliği konusundan resmi kurumlardan fazla destek alamadığını özellikle belediyelerin bu konuda çok duyarsız olduğunu belirterek bu konuda daha duyarlı ilgi ve destek beklediklerini  belirtti.
 
Nur Özgen, dernek faaliyetlerinden de bahsederek amacımız engelli ve özürlü insanlarımızı kurslar
düzenleyerek meslek sahibi yaparak topluma kazandırmaktır. Bu bağlamda da Pendik Milli Eğitim müdürüğü ve İŞKUR yetkilileriyle ortak bir projelerinin olduğunu bu projenin de önümüzdeki Haziran ayında kuyumculuk kursu düzenleyeceklerini  bu konuda  ki desteklerinden dolayı Pendik ilçe milli eğitim müdürü Recep dernekbaş'a ve Pendik İŞKUR yetkililerine çok teşekkürler ettiğini belirtti.
 
Bölge gündem imtiyaz sahibi İbrahim Şahin ise dernek başkanı Nur Özgen’e ziyaretlerinden dolayı çok teşekkür ederek  basın   olarak  ellerinden  gelen tüm  desteği sağlayacağını ifade etti .

HABERE YORUM KAT

1 Yorum