1. HABERLER

  2. MAGAZİN

  3. Nur Yerlitaş: Bir yılda 30 kişiyi sildim

Nur Yerlitaş: Bir yılda 30 kişiyi sildim

Ağustos 2018’de beyin ameliyatı olan Yerlitaş 1.5 ay önce ikinci kez operasyon geçirdi. Radyoterapiye devam eden Nur Yerlitaş 2016’da bıraktığı ekranlara bir daha asla dönmeyeceğini, hastalığı süresince 30 ünlü kişiyi hayatından çıkardığını söyledi.

Nur Yerlitaş: Bir yılda 30 kişiyi sildim

Bir zamanlar ekran ve reklamların en çok kazanan yıldızıydım. Şöhret, para, güç, hırs o kadar boşmuş ki. Ama bunu sağlığımı kaybedince anladım. Doktor ‘beyninde tümör var’ deyince her şey anlamsızlaştı.”

“Şimdi bana aylık 1 milyon lira verseler ekrana çıkmam. Net bir şekilde ‘Hayır’ derim, dönmem. Televizyon yıldızlığı bitti. En büyük isteğim bu hastalığı yenmek.”

 “Kendime hep kızıyorum. Neden 3 yıl yaptığım moda programında kendimi o kadar yordum, yıprattım, üzdüm, sıkıntıyı içime attım? Değer miymiş, asla! Başım ağrırdı, çekimler aksamasın diye ilaç alır geçiştirirdim.

Meğer hastalığın ilk işaretleriymiş. Tedavim sırasında hep bu aklıma geliyor. İhmal ne kötü şey.”

‘4 KİŞİ HEP YANIMDA’

 “İlk teşhisten bugüne kadar çok zor günler geçirdim. Hayatım sürekli film şeridi gibi gözümün önünden geçiyor. Kimseye kırgın değilim. Ama ciddi temizlik yaptım.”

“Bir yılda 30 kişiyi hayatımdan çıkardım. Telefonlarını da sildim. Aralarında ünlüler de var. Bu zor süreçte Hülya Avşar, Tarkan, Ebru Gündeş, Sibel Can hep yanımdaydı. Tarkan’ın moral telefonlarını unutmam.”

“Modada 30. yılımı doldurdum. Atölyemi bugünlere getirmek için gece gündüz çalıştım. Ailem ‘Kapatalım, en sevdiğin kent Milano’ya gidelim, dinlen’ diyor. Kabul etmedim.”

 “Ben zengin kocası sayesinde modacı olanlardan değilim. Sıfırdan bugüne geldim. Tedavi sırasında saçlarım, kirpiklerim gitti. Ama moralim yerinde. Çünkü sayıları az olsa da gerçek dostlarım yanımda.”

NUR YERLİTAŞ'IN HASTALIĞI NE?

Nur Yerlitaş hastalığı ne, Nur Yerlitaş'a ne oldu soruları ünlü modacının son halini görenler tarafından merak edildi. Sevilen isim ve başarılı modacı Nur Yerlitaş'ın hastalığı beyin kanseri. Uzun süre tedavi gören Nur Yerlitaş beyin ameliyatı oldu

Nur Yerlitaş: Bir yılda 30 kişiyi sildim

NUR YERLİTAŞ KİMDİR?

Nur Yerlitaş, 11 Aralık 1960 tarihinde İstanbul Vefa’da doğmuştur. Annesinin adı Saadet Yerlitaş’dır. Benan adında bir kız kardeşi vardır. Dobralığı ile biliniyor. Bu yüzden sözünü sakınmak hiç ona göre değil. Kendisini “dikişçi” ve “kostüm tasarımcısı” olarak tarif ediyor. Bilindik ifadesiyle “modacı” olarak anılmak istemiyor. Bir dikiş atölyesi vardır. 

80li yıllarda Paris’ten, Milano’dan valiz içinde getirdiği kıyafetleri satarak modacılığa başlamış. Nur Yerlitaş, Nişantaşı’nda ikamet etmektedir. İtalya’nın Milano kentinde de yüksek tavanlı minik bir dairesi var. Mutfağında iki buzdolabı var. Birinde meyveler, içecekler, diğerinde pasta tipi yiyecekler bulunuyor. 

Nur Yerlitaş’ın evinde iki yardımcısı var, banyoda hamam usulü yıkanıyor. Her sabah yardımcıları tarafından taslarla, keselerle yıkanıyor. Derin Mermerci’ye de Bülent Ersoy’a da elbise dikiyor. Ajda Pekkan, Bülent Ersoy, Sibel Can, Petek Dinçöz ve Seda Sayan’ın sahne kostümlerini hep Nur Yerlitaş diker. 

Nur Yerlitaş: Bir yılda 30 kişiyi sildim

Nur Yerlitaş, 2007 yılında Show TV’de Şebnem Dönmez’in sunuculuğunu yaptığı “Bak Kim Dans Ediyor” adlı yarışmada jüri üyeliği yaptı. 2010 yılında Show TV’de yayına giren “Yemekteyiz” adlı yarışmada Nur Yerlitaş, Barbaros Şansal, şarkıcı Cenk Eren, gazeteci yazar Ece Vahapoğlu ve eski Avrupa güzelimiz Neşe Erberk ile yarıştı. İlk gün Nur Yerlitaş’ın evsahipliği yaptığı Yemekteyiz’e Seda Sayan da konuk olarak katıldı. 

2011 yılında Show TV’de yayınlanan “Bugün Ne Giysem” adlı yarışmada jüri üyeliği yaptı. Diğer jüri üyeleri ise Moda Tasarımcısı İvana Sert, Hakan Akkaya ve koreograf Uğurkan Erez oldu. Nur Yerlitaş, 2011 yılında Demet Akalın'ın 'Türkan' klibinde Türkan Şoray'ı canlandırdı. Klipte birçok ünlünün yanı sıra İzzet Çapa’da rol aldı. 

Bugüne kadar hiç evlenmemiş olan Nur Yerlitaş halen bekardır. Nur Yerlitaş, 2014 yılının Eylül ayında başlayan ve Öykü Serter’in sunuculuğunu Uğurkan Erez ile beraber yaptığı “Bu Tarz Benim” adlı yarışma programında İvana Sert, ve Kemal Doğulu ile birlikte jüri görevi yaptı. 

2015 yılı ocak ayında Tv8 kanalında başlayan ve Öykü Serter’in sunuculuğunu yaptığı 2.sezon “Bu Tarz Benim” adlı yarışma programında Uğurkan Erez, İvana Sert, ve Kemal Doğulu ile birlikte jüri görevi yaptı. 

31 Ağustos 2015 tarihinde Tv8 ekranlarında başlayan ve 25 Aralık 2015 tarihinde biten İşte Benim Stilim All Star yarışmasının finalinin ardından Nur Yerlitaş ve Kemal Doğulu jüri görevinden ayrıldı. 

1 ocak 2016 tarihinde, Nur Yerlitaş ve Kemal Doğulu’nun olmadığı yenisi başlayan İşte Benim Stilim yarışmasında jüride Neslihan Yargıcı, İvana Sert, Hakan Akkaya ve Uğurkan Erez oldu. 

2016 yılında 1 Ocak akşamı TV 8 ekranlarında başlayan İşte Benim Stilim Ünlüler yarışmasına Neslihan Yargıcı'nın jüri olarak katıldığı program 5 Şubat 2016 gecesi yapılan final gecesi ile son buldu. 

8 Şubat 2016 tarihinde yeni yarışmacılarla yeniden başlayan İşte Benim Stilim yarışmasında jüri kadrosunda Neslihan Yargıcı'nın yerine yeniden Nur Yerlitaş getirilmişti.

HABERE YORUM KAT