O ilimiz diken üstünde: İmamın testi pozitif çıktı

Eskişehir'de, katıldığı bir düğünde koronavirüs bulaşan imamın 100 kişiyle temaslı olduğu belirlendi.

O ilimiz diken üstünde: İmamın testi pozitif çıktı

Eskişehir'de Tepebaşı ilçesine bağlı Merkez Yeni Mahallesi'ndeki Dekovil Camisi imamı Ahmet Tıraşçı'ya ailesi ile birlikte katılığı bir düğünde koronavirüs bulaştı. Sağlık Bakanlığı'na bağlı filyasyon ekiplerince yapılan araştırmalarda imamın temaslı olduğu 100 kişiye virüs testleri yapılmaya başlanırken Trıaşçı ailesi de hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı.

CAMİ İKİ GÜN KAPALI KALDI

Ahmet Tıraşçı'nın görev yaptığı Dekovil Camisi, Eskişehir Müftülüğü'nün talimatı gereği 2 gün boyunca ibadete kapatıldı. Caminin  2 gün sonra dezenfekte edilmesinin ardından açılması kararlaştırıldı. Caminin girişineyse 'Camimizde (covid-19) koronavirüs çıkması nedeniyle müftülük emriyle ikinci bir emre kadar kapalıdır. Cami cemaatimiz kendilerini evlerinde izole etsinler.' yazılı bir tabela asıldığı görüldü.  

Bugün yapılan dezenfeksiyon işleminin ardından ibadete açılan cami için Ahmet Tıraşçı'nın yerine bakacak farklı bir imam görevlendirildi. Dekovil Camisi Onarma ve Yaşatma Derneği Başkanı Celal Eruysal, cemaat için riskli bir durumun söz konusu olmaedığını belirterek, "Cami imamızda koronavirüs olduğu tespit edildi. Camimiz 2 gün kapalı olarak kaldı. Bugün yapılan dezenfekte çalışmasının ardından yeniden ibadete açıldı. İmam virüsü katıldığı bir düğünde kapmış, cami cemaatimiz için bir risk söz konusu değil. Ankara'da bir düğüne katılmış oradan kapmış olabilir. Bayramın ikinci gününde belirlendi ve test yapıldı. Şu anda hastanede tedavi altında. İmamımız dışında eşi ve çocuklarının da koronavirüs olduğunu belirlendi. Onlarda tedavi altında hastanedeler." ifadelerini kullandı.

0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡