1. HABERLER
  2. BİYOGRAFİ
  3. Osman Dereli kimdir? Kaç yaşında? Neden görevden alındı?

Osman Dereli kimdir? Kaç yaşında? Neden görevden alındı?

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazetede yayımlanan kararla MASAK Başkanı Osman Dereli görevden alındı. Bu kapsamda Osman Dereli kimdir? Kaç yaşında? Neden görevden alındı? soruları merak ediliyor. Detaylar haberimizde.

Osman Dereli kimdir? Kaç yaşında? Neden görevden alındı?

Resmi Gazetenin bugün yayımlanan sayısında Hazine ve Maliye Bakanlığı’na bağlı Mali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK) Başkanı Osman Dereli, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasıyla görevden alındı. Dereli’nin yerine Başhukuk Müşavirliği ve Muhakemat Genel Müdürü Hayrettin Kurt getirildi.Böylece Osman Dereli kimdir? Kaç yaşında? Neden görevden alındı? sorularının cevapları araştırılıyor. Detaylar haberimizde...

OSMAN DERELİ KİMDİR?

1974 yılında Ankara’da doğdu. 1996 senesinde Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İşletme Bölümünü bitirdi. 2006 -2008 arasında ABD’de İllinois Üniversitesi muhasebe dalında yüksek lisans eğitimini başarıyla tamamladı.

1997 yılında Maliye Bakanlığında hesap eksper muavini olarak olarak görevine başlayan Dereli, 2008-2012 arasında Gelir İdaresi Başkanlığında takım başkanı olarak görev aldı.. Dereli, 25 Eylül 2012’den bu yana Kamu Gözetimi Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu Başkan Yardımcılığı vazifesini yürüttü. Dereli, Mart 2016 itibariyle MASAK Başkanı olmuştu.

OSMAN DERELİ KAÇ YAŞINDA?

1974 doğumlu olan Osman Dereli 46 yaşındadır.

NEDEN GÖREVDEN ALINDI?

Osman Dereli'nin neden görevden alındığına ilişkin bir bilgilendirmede bulunulmadı. Dereli geçtiğimiz yıl ağustos ayının başında fiilen görevden alınmıştı. Yerine de Başhukuk Müşavirliği ve Muhakemat Genel Müdürü Hayrettin Kurt getirilmişti.

Bölge Gündem
Editör Ekibi
HABERE YORUM KAT