1. HABERLER
  2. YEREL
  3. Pandemi fırsata çevrildi! Eğitime dev destek! Tuzla Belediyesi’nden 76 milyonluk katkı

Pandemi fırsata çevrildi! Eğitime dev destek! Tuzla Belediyesi’nden 76 milyonluk katkı

Tuzla Belediyesi pandemi sürecinde eğitime verilen arayı fırsata çevirerek okullarda bakım ve onarım çalışmalarına başladı. Tadilat ve yeni yapılacak okullarla birlikte eğitim için toplam 76 milyon 643 bin TL bütçe ayrıldı.

Pandemi fırsata çevrildi! Eğitime dev destek! Tuzla Belediyesi’nden 76 milyonluk katkı

Tuzla'da pandmei sürecinde eğitim alanındaki projelere ağırlık verildi. Okulların kapalı olmasını fırsat bilen Tuzla Belediyesi tadilat ve ek bina işlemleri için harekete geçti. 

EK DERSLİKLER VE YENİ OKUL

Eğitim için yürütülen çalışmalar kapsamında Tuzla Belediyesi eğitime, ilçe genelindeki 45 okulun bakım ve onarımları ile birlikte geçmiş yıllarda bazı okullara yapılan ek derslik, ek hizmet binaları ve yeni yapılacak okullarla birlikte toplam 76 milyon 643 bin Türk Lirası tutarında katkı sağladı. Ayrıca Tuzla Belediyesi, 2009 yılından itibaren 9 okulu eğitime kazandırırken bir okulun da temelini attı.

Pandemi fırsata çevrildi! Eğitime dev destek! Tuzla Belediyesinden 76 milyonluk katkı

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’nın talimatıyla başlayan çalışmalar neticesinde bu sene 45 okulun, bakım ve onarımları tamamlandı. 24 derslikli Fatih Sultan Mehmet İlkokulu’nun tabelası asılarak eğitime hazır hale getirildi. Ayrıca, Mimar Sinan Mahallesi’nde bulunan Barış Manço Ortaokulu’nun tek dersli sisteme geçebilmesi için planlanan 16 derslikli binanın temeli atıldı. Tuzla’nın Aydınlı Mahallesi’nde 24 derslikli GİSBİR Ortaokulu eğitim öğretim hayatına başlamak için gün sayarken, okullarda bulunan ek derslikler, ek hizmet binalarının bakım ve onarımları yapıldı. Tuzla Belediyesi’nin öz kaynağı ve bağışçı desteği ile Koronavirüs salgını döneminde ve geçmiş yıllarda eğitime yapılan katkı 76 Milyon 643 bin Türk Lirası’nı buldu. Ayrıca Tuzla Belediyesi, 2009 yılından itibaren 9 okulu eğitime kazandırırken bir okulun da temelini attı.

Pandemi fırsata çevrildi! Eğitime dev destek! Tuzla Belediyesinden 76 milyonluk katkı

"DAHA GÜZEL BİR DÜNYA İÇİN ÇALIŞIYORUZ"

Derslik başına öğrenci sayısını dünya standartlarına çekeceklerini belirten Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, eğitim ve öğretim konusunda desteklerinin devam edeceğini belirterek, ”Geleceğin dünyasını, genç nesiller şekillendirecek. Biz de genç kardeşlerimize daha iyi eğitim almaları için eğitime yatırımlar yaparak, daha güzel bir dünya kurmalarına yardımcı olmaya çalışıyoruz. Çünkü tüm Tuzla’yı altınla kaplasak bir çocuğa yatırım yapmadığımız sürece bir anlamı yoktur. Bu prensiple gerekli olan tüm yatırımları İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile birlikte yapıyoruz” dedi.

Pandemi fırsata çevrildi! Eğitime dev destek! Tuzla Belediyesinden 76 milyonluk katkı

ÇAĞRIBEY İLKOKULU DIŞ CEPHESİ YENİLENDİ

Dış cephe boyası Tuzla Belediyesi tarafından yapılan Çağrıbey İlkokulu’nun müdürü Avni Asıl, “Yaklaşık 12 gündür okulumuzun dış cephe boyası Tuzla Belediyemiz tarafından yapılmakta. Eğitim kenti olan Tuzlamıza kıymetli başkanımız Dr. Şadi Yazıcı’nın okullarımıza çok önemli destekleri olmaktadır. Bu amaçla okulumuzun dış cephesinin boyanmasında bizlere yardımcı oldu. Ben öğretmenlerim, öğrencilerim ve velilerim adına kendisine teşekkür ediyorum” dedi.

Pandemi fırsata çevrildi! Eğitime dev destek! Tuzla Belediyesinden 76 milyonluk katkı

"EĞİTİM CAMİASINA VERİLEN DESTEK BİZLERİ ÇOK MUTLU EDİYOR"

Tuzla Belediyesi tarafından verilen desteğin eğitimcileri mutlu ettiğini belirten Barış Manço Ortaokulu Müdürü Nida Keskin, “Biz elimizden gelen çabayı göstersek bile büyüklerimizin desteği olmadan tabi ki bir yere kadar başarı sağlayabiliyoruz. Bu nedenle Tuzla’ya geldiğim zaman geldiğim nokta beni çok memnun etti. Okuldaki bütün arkadaşlarım, diğer okullardaki arkadaşlarım çok mutlu ve huzurlu çalıştığını gördü. Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı başta olmak üzere eğitim camiasına verilen bu destek, biz eğitimcileri çok mutlu ediyor. Kendimizi güvende hissediyoruz. Kendimizi güvende hissettiğimiz zaman da eminim ki başarılarımız artacaktır” dedi.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT