1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Pendik Belediyesi 3 Aralık Engelliler Gününü kutladı!

Pendik Belediyesi 3 Aralık Engelliler Gününü kutladı!

Pendik Belediyesi 3 Aralık Dünya Engelliler Günü'nü engelsiz atölye kursiyerleriyle birlikte kutladı. Belediye Meclisinde ise koltuklar yine onlara devredildi.

Pendik Belediyesi 3 Aralık Engelliler Gününü kutladı!

“3 Aralık Dünya Engellier Günü” etkinlikleri Pendik’te kutlanmaya devam ediyor. Son olarak Pendik Belediyesi ve Pendik İyi Yaşam Derneği işbirliğiyle geçtiğimiz yıl hayata geçen Engelsiz Atölye farkındalık oluşturan etkinliklere imza attı. Önce Gazipaşa Meydanı’nda vatandaşlara karanfil dağıtarak farkındalık oluşturan kursiyerler ardından belediye meclisinin yolunu tuttu.

Pendik Belediyesi 3 Aralık Engelliler Gününü kutladı!

Pendik Belediyesine geldiklerinde meclis üyeleri tarafından karşılanan Engelsiz Atölye kursiyerleri meclisi yönetti. Meclis Başkanlığına E-KPSS’den 90 puan alan Şevki Nazlı geçti. Meclisi açan Şevki, Pendik Belediyesine engellilere yönelik desteklerinden ötürü teşekkür etti ve topluma seslenerek “engellilere daha fazla duyarlılık” mesajını verdi. Engelsiz Atölye’nin bu anlamlı programı  meclis üyelerinin engellilere hediye takdimiyle sona erdi. Engelsiz Atölye’nin kurucularından Pendik İyi Yaşam Derneği Başkanı ve aynı zamanda Belediye Meclis Üyesi olan Zehra Gökbudak, kursiyerlerle birlikte farkındalık oluşturmaya devam edeceklerini vurguladı.

Pendik Belediyesi 3 Aralık Engelliler Gününü kutladı!

ZORLUKLARLA NASIL BAŞ EDİLİR, ONLARDAN ÖĞRENDİM

Öte yandan Pendik Belediyesinin "3 Aralık Dünya Engellier Günü”ne özel hazırladığı son etkinlik Çamlık Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde düzenlendi. Merkezde eğitim alan engelliler müzikten tiyatroya farklı alanlardaki yeteneklerini başta velileri olmak üzere tüm konuklara gösterme fırsatı yakaladı. Sunuculuğunu Bedensel Engelli Can Deveci’nin yaptığı programa katılan Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, burada duygusal bir konuşma gerçekleştirdi. Engellileri tebrik eden Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin hem engellilerden hem de ailelerinden çok şey öğrendiğini ifade ederek “10 yıl boyunca engellilerden küçük fırsatlarla ne kadar büyük işler yapılır onu öğrendim. Bir çok engelli ailesinden ise zorluklarla nasıl baş edilir bunu öğrendim.” dedi.

Pendik Belediyesi 3 Aralık Engelliler Gününü kutladı!Pendik Belediyesi 3 Aralık Engelliler Gününü kutladı!

HABERE YORUM KAT