1. HABERLER

  2. PENDİK

  3. Pendik Belediyesi alt ve üstyapı çalışmalarına hız verdi
Pendik Belediyesi alt ve üstyapı çalışmalarına hız verdi

Pendik Belediyesi alt ve üstyapı çalışmalarına hız verdi

Kış aylarının geride kalmasıyla Pendik’te alt ve üstyapı çalışmalarına hız verildi. Bu kapsamda prestij caddelerden asfalt dökümüne, yol açmadan yamalara kadar her gün yüzlerce çalışma gerçekleştiriliyor.

Kış aylarının geride kalmasıyla Pendik’te alt ve üstyapı çalışmalarına hız verildi.  Bu kapsamda prestij caddelerden asfalt dökümüne, yol açmadan yamalara kadar her gün yüzlerce çalışma gerçekleştiriliyor

30 dakikada yama yapıyor

Pendik Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler hem programları dâhilinde hem de vatandaşlardan gelen talepler üzerine yıpranan ve çöken yolları sadece 30 dakikalık işlemle onarıyor. Günde ortalama 30 ayrı noktaya 3 asfalt robotuyla müdahale eden ekipler önce çöken ya da yıpranan yola asfalt döküyor. Ardından kompaktörle asfaltın yola iyice sıkışması için izolasyon yapılıyor. En sonunda ise özel bir kimyasalla yama yapılan bölgenin etrafına dökülüyor.  Böylece yama yapılan yerin büyüklüğüne göre değişmekle birlikte tüm bu işlemler çok kısa sürede tamamlanmış oluyor.   

Kurtköy’e alternatif yol

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Pendik Belediyesinin ortak çalışmalarıyla Kemiklidere 3. Yan Kolda ıslah çalışması sürüyor.  1.600 metre uzunluğundaki Kurtköy Deresi (Kemikli Dere)  her iki kenarına 6’şar metre genişliğinde yol yapılarak Kurtköy ve Çamlık Mahallelerinin ulaşım ağı da genişleyecek. Böylece dereye paralel olacak yolla Çamlık ve Kurtköy Mahallelerinin Ankara Caddesi ve Selimiye Caddesi’ne bağlantıları sağlanacak.

Şeyhli’ye prestij kattılar

Fen İşleri Müdürlüğünün prestij cadde çalışmaları sürüyor. Deniz Caddesi prestij çalışmasının safhası olan kaldırım yenileme işlemi tamamlandı. Aydınlatma sisteminin de yenilenmesiyle Deniz Caddesi gerçek bir Prestij Caddesi’ne dönüşmüş olacak. Öte yandan tamamlanmak üzere olan bir çalışma da Şeyhli Mahallesi’nde gerçekleştiriliyor. Çalışma kapsamında Aziz Mahmut Hüdayi,  Şehit Hakan Kuyucu, Akşemseddin ve Süleyman Çelebi Caddeleri ile Nur ve Bektaşi Sokaklar prestijli hale getirildi.  Mahalle Muhtarı Şemsettin Doğan, prestij cadde ve sokaklarının Şeyhli Mahallesi’ne değer kattığını belirterek Pendik Belediyesine teşekkür etti.  

5 mahalleyi birbirine bağlayacak           

Bir diğer yol açma çalışması da BOTAŞ Parkı yanına yapılan ve 5 mahalleyi birbirine bağlayacak olan Kerkük Caddesi’nde yapılıyor. Tamamlandığında Fevzi Çakmak, Esenler, Güllübağlar, Ramazanoğlu ve Kavakpınar Mahallelerini birbirine bağlayacak olan caddenin 900 metrelik bölümü tamamlandı. Toplamda 1.900 metre uzunluğunda olan Kerkük Caddesi’ndeki çalışmalar 20 metre genişliğinde ve çift yönlü trafik akacak şekilde yürütülüyor. 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.