1. HABERLER
  2. YEREL
  3. Pendik Belediyesi kursları başlattı; ilk kez seramik, kanun ve kaligrafi baranşlarında kurs veriliyor

Pendik Belediyesi kursları başlattı; ilk kez seramik, kanun ve kaligrafi baranşlarında kurs veriliyor

Pendik Belediyesi; el sanatları, görsel sanatlar ve enstrüman kursları başladı. Bu dönem 2 bin kursiyerin katıldığı kurslarda bu yıl ilk kez seramik, kanun ve kaligrafi branşlarında eğitim verilecek. Kursları başarıyla tamamlayanlara katılım belgesi verilecek.

Pendik Belediyesi kursları başlattı; ilk kez seramik, kanun ve kaligrafi baranşlarında kurs veriliyor

Pendik Sanat ve Mesleki Eğitimi Merkezi (PESEM) kurs kayıtlarının tamamlanmasının ardından yeni dönem faaliyetlerine başladı.

El sanatları, görsel sanatlar ve enstrüman dallarında verilen kurslara ilgi yoğun oldu. 25 branşta toplamda 2 bin kişi belediyeye ait kültür merkezlerinde eğitim almaya başladı. Bu dönem kurslara seramik, kanun ve kaligrafi dalları da eklendi.

KATILIM BELGESİ VERİLECEK

Geçen yıl internet üzerinden verilen eğitimler yeni dönemde pandemi tedbirlerine bağlı olarak yüz yüze şeklinde gerçekleşecek. Kurslar mayıs ayının sonuna kadar devam edecek. Her dönem olduğu gibi kurs sonunda kursiyerler, kurs eğiticileri eşliğinde branşlara göre sezon kapanış sergisi ve konserler gerçekleştirecek. Kursları başarıyla tamamlayan kursiyerlere katılım belgesi verilecek.

Pendik Belediyesi kursları başlattı; ilk kez seramik, kanun ve kaligrafi baranşlarında kurs veriliyorPendik Belediyesi kursları başlattı; ilk kez seramik, kanun ve kaligrafi baranşlarında kurs veriliyorPendik Belediyesi kursları başlattı; ilk kez seramik, kanun ve kaligrafi baranşlarında kurs veriliyor

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT
1 Yorum