1. HABERLER
  2. YEREL
  3. Pendik Emniyet Müdürlüğü tarafından 'huzur toplantısı' gerçekleştirildi! İşlenen suçların rakamları açıklandı

Pendik Emniyet Müdürlüğü tarafından 'huzur toplantısı' gerçekleştirildi! İşlenen suçların rakamları açıklandı

Pendik Emniyet Müdürlüğü tarafından düzenlenen huzur toplantısında ilçede yapılan faaliyetleri Emniyet Müdürü Murat Milletsever, yaptığı sunum ile anlattı.

Pendik Emniyet Müdürlüğü tarafından 'huzur toplantısı' gerçekleştirildi!  İşlenen suçların rakamları açıklandı

Pendik Yunus Emre Kültür Müdürlüğü'nde 20 Ekim'de düzenlenen toplantıya Pendik Kaymakamı Dr Hülya Kaya,  Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin, Pendik Emniyet Müdürü Murat Milletsever, ilçedeki kurum müdürleri, muhtarlar, yerel basın temsilcileri ve STK yöneticileri katılımda bulundu.

Toplantı saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Ardından Pendik Kaymakamı Dr. Hülya Kaya ve Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin selamlama ve açılış konuşmalarını yaptı.

Pendik Emniyet Müdürü Murat Milletsever sunumunu hazırlanan görseller eşliğinde yaptı. Protokolü ve katılımcıları selamlamanın ardından göreve yeni geldiğini kendisinden önce başarıyla görev yapan mesai arkadaşlarına teşekkür eden Milletsever, 45 gündür burada olduğunu ifade ederek Pendiklilere Pendik’i anlatmanın zor olduğunu ama rakamlar vererek genel tabloyu anlatacağını söyledi.

Pendik Emniyet Müdürlüğü 'huzur toplantısı' gerçekleştirdi

VERİLERLE SON DURUM ANLATILDI

Milletsever, sunumun içerisinde ilçedeki genel durum, kadro personel sayısı, ilçedeki olay, ihbar sayısı ve suçlu yakalama sayılarını ayrıntılı sayılarla verdi. Sunumuna devam eden Milletsever, evden hırsızlık, oto hırsızlığı, kapkaç, yağma gasp, dolandırıcılık, motor araç hırsızlığı, işyeri kurum hırsızlığı, yankesicilik, kasten öldürme, yaralama, tehdit, hakaret, huzur ve sükunu bozma, konut dokunulmazlığı ihlali, cinsel saldırı, taciz, istismar, hürriyetten yoksun kılma, uyuşturucu suçları benzeri olaylara ilişkin ayrıntılı verileri anlattı. 

Pendik Emniyet Müdürlüğü 'huzur toplantısı' gerçekleştirdi

İŞYERLERİNE DENETİM

Milletsever pandemi döneminde denetlenen 165 bin 79 işyerinden  94’üne işlem yapıldığını söyledi. Ceza kesilen işyerlerine toplam, 460 bin 51 TL ceza kesildiğini bilgisini veren Milletsever, 182 bin 226 kişinin pandemi nedeniyle denetlendiğini söyledi.

Pendik Emniyet Müdürlüğü 'huzur toplantısı' gerçekleştirdi

İŞLENEN SUÇLARIN RAKAMLARI  AYRINTILI OLARAK AÇIKLANDI

Dilencilere yönelikte denetim ve idari işlem ve para cezası işlemleri yapıldığını bildirdi.

Toplantıda, Pendik’te mahalle mahalle  kişiye karşı işlenen suç, mal varlığına karşı işlenen suçlar, kumar, fuhuş ve uyuşturucu suçlarının rakamları ayrıntılı olarak verildi.

Kovid - 19 kapsamında mahallelerde tek tek denetim yapılan, kapatılan veya ceza kesilen işyerleri hakkında bilgiler veren Milletsever, Polislerin özverili çalışmalarını anlattı. 

Milletsever ilçedeki suç oranının azaltılması ve denetim çalışmalarının sürdürülmesi için kaymakamlık, belediye ile birlikte tüm kamu kurum, kuruluş müdürleri, muhtarlar, yerel basın ve STK temsilcilerinin desteğiyle daha iyi işler yapılacağını kaydetti. 

Pendik Emniyet Müdürlüğü 'huzur toplantısı' gerçekleştirdi

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT