1. HABERLER
  2. İÇ HABERLER
  3. Pendik Eryetiş Anadolu Lisesi'nden 500 Fidan Projesi

Pendik Eryetiş Anadolu Lisesi'nden 500 Fidan Projesi

Yaklaşan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı çerçevesinde Özel Nasibe Eryetiş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından “Atatürk’ün Manevi Evlatları” temalı “Hedef 500 Fidan” sosyal sorumluluk projesi kapsamında kermes etkinliği düzenlendi

Pendik Eryetiş Anadolu Lisesi'nden 500 Fidan Projesi

Yaklaşan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı çerçevesinde Özel Nasibe Eryetiş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından “Atatürk’ün Manevi Evlatları” temalı “Hedef 500 Fidan” sosyal sorumluluk projesi kapsamında kermes etkinliği düzenlendi.

img_1268.jpg

Amaçlarını onlara ışık olan eşsiz değeri Atatürk’ü anmak, onun manevi evlatlarını canlandırmak olarak tanımlayan Eryetiş, bu etkinlik adı altında kimi vatan aşkıyla göklerde uçan Sabiha GÖKÇEN, kimi kendini Türk tarihine adayan Afet İNAN, kimi de tatlı sesiyle Atatürk’ü büyüleyen manevi kızı Nebile İRDELP oldu. Bu etkinlik ile beş yüz fidan hedeflenerek her bir fidan Atatürk’ün güvendiği, vatanı emanet ettiği Cumhuriyet’in çocukları olarak tanımlandı. Cumhuriyetin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün “ Burasını öyle bir ağaçlandırınız ki kör bir insan dahi yeşillikler arasında olduğunu fark etsin.” sözünü ruhlarında duydukları ve Atatürk’ün ağaç sevgisini içlerinde hissettikleri ifade edildi.

img_1292.jpgimg_1282.jpg

"BORCUMUZU ÖDEMEYE DEVAM EDECEĞİZ"
Etkinliği gerçekleştiren Meslek Zümresi Öğretmenleri tarafından: ”Bizler şu an Atatürk’ün daha çok sevindiğini hissediyoruz. Bir zamanlar Atatürk’ün gözlerinde gördüğümüz mavinin o güzelliğini şu an cennet yeşili yurdumuzda yaşatıyoruz. Böylece bize bırakılan bu güzel vatana ve Atatürk’e olan borcumuzu biraz da olsa ödemeye çalıştık ve son nefesimize kadar da borcumuzu ödemeye devam edeceğiz.” Şeklinde açıklamada bulundu.

img_1272.jpg

img_1270.jpg

HABER: Bölge Gündem Gazetesi

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT