Poşeti maske olarak kullanıp sağlık ocağına gidiyordu

Bursa'da sokağa çıkma yasağına rağmen poşeti maske olarak kullanarak sağlık ocağına gitmeye çalışan 88 yaşındaki vatandaşı gören zabıta ekipleri, yaşlı adama önce maske verip daha sonra sağlık merkezindeki işlemlerinin ardından evine kadar eşlik etti.

Poşeti maske olarak kullanıp sağlık ocağına gidiyordu

Çin Vuhan'dan tüm dünyaya yayılan koronavirüs salgını sonrası Türkiye genelinde 60 yaş üstü bireylerin sokağa çıkmalarına yasak getirilmişti.

Bursa'nın Osmangazi ilçesinde 88 yaşındaki Remzi Can isimli vatandaş poşeti maske olarak kullanarak sağlık ocağına giderken yolda zabıtaya denk geldi. Ekipler yaşlı adamı öyle görünce önce maske verdi daha sonra sağlık ocağındaki işlemlerine yardımcı olarak ekip aracıyla evine kadar bıraktı.

Poşeti maske olarak kullanıp dışarı çıkan yaşlı amcaya zabıta yardım etti

Osmangazi Belediyesi’ne bağlı Zabıta Müdürlüğü Ekipleri, 24 saat mesai uygulamasıyla salgın sürecinde, özellikle 60 yaş üstü ve ihtiyaç sahibi vatandaşları yalnız bırakmamaya çalışıyor. Zabıta ekipleri, Tuna Mahallesi’ndeki denetimleri sırasında sokağa çıkma yasağına rağmen poşeti maske gibi kullanan 88 yaşındaki Remzi Can’ı fark etti. Remzi Can’ın sağlık ocağına giderek ilaç yazdırmak istediğini öğrenen ekipler, önce kendisine maske verdi, ardından sağlık merkezine götürüp işlemlerine yardımcı oldu. Sağlık işlemlerinden sonra 88 yaşındaki Remzi Can'ın diğer ihtiyaçlarını karşılayan ekipler, ardından evine bıraktı.

0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡