1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Rahşan Ecevit son yolculuğuna uğurlandı

Rahşan Ecevit son yolculuğuna uğurlandı

Demokratik Sol Parti Kurucu Genel Başkanı ve eski Başbakan Bülent Ecevit'in eşi Rahşan Ecevit için Ankara Kocatepe Camii'nde cenaze töreni düzenlendi.

Rahşan Ecevit son yolculuğuna uğurlandı

Demokrartik Sol Parti Kurucu Genel Başkanı ve eski Başbakan Bülent Ecevit'in eşi Rahşan Ecevit, çoklu organ yetmezliği nedeniyle GATA'da hayatını kaybetmişti. 

Demokratik Sol Parti Kurucu Genel Başkanı ve eski Başbakan Bülent Ecevit'in eşi Rahşan Ecevit son yolculuğuna uğurlandı.

Rahşan Ecevit son yolculuğuna uğurlandı

Ecevit için Ankara Kocatepe Camii’nde cenaze töreni düzenlendi. Törene Ecevit Ailesi’nin yakınlarını yanı sıra siyasiler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Cenazeye katılanlar, üzerinde yazma bulunan tabutun başında dua etti, bazıları ise gözyaşını tutamadı. Giresun Şebinkarahisar sivil toplum kuruluşları tarafından, "Bu kalp sizi unutur mu?', 'Ahde vefanızı, memleketimize olan sevdanızı unutmayacağız' ve 'Bir asırlık vefa, sadakat ve aşk" yazılı pankart açıldı.

Rahşan Ecevit son yolculuğuna uğurlandı

Rahşan Ecevit, öğle namazı sonrası kılınan cenaze namazının ardından Devlet Mezarlığı’nda eşi merhum Başbakan Bülent Ecevit’in yanına defnedildi.

Rahşan Ecevit son yolculuğuna uğurlandı

RAHŞAN ECEVİT KİMDİR?

Rahşan Ecevit (doğum adıyla Zekiye Rahşan Aral); (d. 1923, Bursa), Türk ressam, yazar ve siyasetçi.

Demokratik Sol Parti ile Demokratik Sol Halk Partisi'nin kurucusu ve ilk başkanıdır. 1946'da Bülent Ecevit ile evlendi.

Rahşan Ecevit son yolculuğuna uğurlandı

Aslen Selanik'ten Şebinkarahisar'a yerleşmiş bir ailenin çocuğudur. Babası Namık Zeki Aral, annesi Zahide Aral'dır. Ankara Lisesi ve Robert Koleji mezunudur. DSP'nin kurucusu ve eski genel başkanıdır. Çok iyi derecede İngilizce bilmektedir.Yazdığı Pülümür'de Aşk adlı roman, 2002 yılında tiyatroya uyarlanmıştır. Kurucusu olduğu Demokratik Sol Parti'den 4 Haziran 2009 tarihinde istifa etti. 17 Ocak 2010 tarihinde kurucusu olduğu Demokratik Sol Halk Partisi'nin 2. Genel Başkanlığına seçilmişti.

Rahşan Ecevit,  çoklu organ yetmezliği nedeniyle 17 Ocak'ta GATA'da hayatını kaybetmişti. 

HABERE YORUM KAT