1. HABERLER
  2. MAGAZİN
  3. Reynmen, YKS'ye girdi! Soruları ti'ye alarak tepki gösterdi

Reynmen, YKS'ye girdi! Soruları ti'ye alarak tepki gösterdi

Sosyal medya fenomeni olmasının ardından şarkıcılığa soyunan Reynmen, dün YKS’ye girdi. Son zamanlarda müziğinden çok girdiği polemik ve aykırı davranışlarla adından söz ettiren Reynmen, sosyal medya hesabında sınavının kötü geçtiğini açıkladığı bir paylaşımda bulundu.

Reynmen, YKS'ye girdi! Soruları ti'ye alarak tepki gösterdi

YouTube fenomeni olmasının ardından şarkıcılık yapmaya başlayan ve zaman zaman yaptıkları nedeniyle eleştiri oklarının hedefi olan  Reynmen, dün YKS’ye girdi. Reynmen, sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımda sınavının kötü geçtiğini açıkladı.

Reynmen paylaşımında “Bir Türkçe sorusu için bir buçuk saat uğraştım. Meğer ben Türkçe bilmiyormuşum” ifadelerini kullanarak hem sınavı hem de kendisini ti'ye aldı.

Reynmen “Buradan Türk Dil Kurumu’na sesleniyorum; ‘karıncaincitmez’ kelimesi birleşik olamaz. Bunu biri birleştirse ben ona küfür ederim!” dedi.

Reynmen, YKS'ye girdi! Soruları ti'ye alarak tepki gösterdi

REYNMEN KİMDİR?

Sosyal medyada Reynmen adı ile tanınan Yusuf Aktaş, 1995 yılında İstanbul, Bağcılar'da dünyaya geldi. Üç kardeştir. Bir kardeşi ve bir de ablası vardır. Babasının ismi Rahmi, annesinin ise Nasibe’dir.
Reynmen, ilköğretimi Ahmet Kabaklı Okulu'nda okurken Fatih Sultan Mehmet İlköğretim Okulu'na nakil olmuş ve ilköğretimi orada bitirdi.

Daha sonra Bahçeşehir İMKB Anadolu Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi'ne yazılan Reynmen, oradan da mezun olmadan Başakşehir Lisesi’ne geçiş yapmış son olarak oradan da ayrılarak liseyi açıköğretimde tamamladı.

Reynmen, YKS'ye girdi! Soruları ti'ye alarak tepki gösterdi

Radyo ve Televizyon Programcılığı okuyan ve Scorp’ta çekmiş olduğu videolar ile bir anda sosyal medyanın en çok takip edilen ve dikkatleri üzerine çeken fenomeni olmayı başaran Yusuf (Reynmen) Aktaş, günümüzde Youtube video sitesinde yayınladığı videolar ile takipçileri tarafından oldukça beğeni toplamıştır.

Reynmen, 25 Ocak Cuma günü yayınladığı 'Derdim Olsun' şarkısı ile 24 saatte 6.3 milyon kullanıcıya ulaşarak Aleyna Tilki'nin elinde bulundurduğu en kısa zamanda en çok izlenen video rekorunu da kırdı.

Reynmen, YKS'ye girdi! Soruları ti'ye alarak tepki gösterdi

Sosyal medya dışında ünlü oyuncular ile de arası oldukça iyi olan Reynmen, Ahmet Kural ve Murat Cemcir ile birlikte Sie Liegt in Meinen Armen şarkısını söyledi ve büyük beğeni kazandı. Özellikle Biziz ve Voyovoy şarkıları ile ciddi bir mesafe kateden ünlü youtuber 2018 yılında dünyanın en iyi aktörlerinden Dwayne Johnson ile bir araya geldi.

Bu video Yusuf Aktaş’ın özellikle sosyal medya’da ne kadar önemli bir isim olduğunu da gözler önüne sererken Dwayne Johnson ve The Rock ile Hong Kong’ta görüştü.

Berkem Temizel
Gece Editörü
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡