1. HABERLER
  2. EĞİTİM
  3. Risk haritasına göre okullar tekrar kapanacak mı? Yüz yüze eğitim devam edecek mi 2021?

Risk haritasına göre okullar tekrar kapanacak mı? Yüz yüze eğitim devam edecek mi 2021?

Toplantıda yüz yüze eğitime ilişkin yeni kararlar alınıp alınmayacağı merak ediliyordu. 4 farklı risk grubuna göre ayrılan illerde rengi değişen kentler için yeni kısıtlamalar olup olmayacağı konuşuluyordu. Peki Risk haritasına göre okullar tekrar kapanacak mı? Yüz yüze eğitim devam edecek mi 2021? İşte detaylar.

Risk haritasına göre okullar tekrar kapanacak mı? Yüz yüze eğitim devam edecek mi 2021?

Türkiye'deki illler 4 farklı risk grubuna ayrılmış ve bu illerde renklere göre farklı tedbirler alınmıştı. Bugün kabine bir kez daha koronavirüs ile mücadele kapsamında toplanarak yeni konular masaya yatırıldı.

Kabine Toplantısında alınacak yeni kararlar vatandaşlar tarafından merak edildi. Toplantı sonrası Erdoğan  ulusa sesleniş konuşması yaptı. Peki  Risk haritasına göre okullar tekrar kapanacak mı? Yüz yüze eğitim devam edecek mi 2021? İşte ayrıntılar...

RİSK HARİTASINA GÖRE OKULLAR NE ZAMAN KAPACANACAK MI?

Milli Eğitim Bakanı Selçuk, geçtiğimiz günlerde "Öğrencilerimizi 2 Temmuz'a kadar okulda tutmakla ilgili planlama çalışmaları var. Ara tatil yok." bilgisini vermişti.

Kademeli normalleşme kapsamında kısıtlamaların gevşetilmesiyle artan vaka sayıları nedeniyle bazı tedbirlere geri dönülmesi ihtimali konuşuluyordu. Bugünkü kabine toplantısında son veriler göz önüne alınarak  restoran ve kafelerin durumuyla, yüz yüze eğitimle ilgili kararlar görüşüldü.

YÜZ YÜZE EĞİTİM DEVAM EDECEK Mİ 2021?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptığı açıklamada mevcut uygulamanın bir süre daha devam edeceğini belirtti.

Risk haritasına göre okullar tekrar kapanacak mı? Yüz yüze eğitim devam edecek mi 2021?

SELÇUK: BİZİM BİR DENGE TUTTURMAMIZ GEREKİYOR

Bakan Selçuk, lise öğrencilerinin yüz yüze sınav olmasıyla ilgili de, "Gençler haklıdır. Biz gençler bir tepkide bulunduğunda onu suçlamak değil anlamakla meşgul insanlarız. Biz bağımsız araştırma grubuna yaptırdığımız çalışmada öğrencilerin %77'lerin bu sınavla ilgili bir iptal istemi yok. Ailelerin de öğretmenlerin de muhakkak sınava girmeliler görüşü var. Bizim lise öğrencilerimizin %40'ndan fazlası bu sınava 1. dönem girdi. Bizim bir denge tutturmamız gerekiyor. "Ben yüz yüze olsaydı daha yüksek alırdım." "Benim notum düşük oldu, haksızlık oldu." gibi yaşadığımız problemler var. Şu anda ilkokullar devam ediyor mu? Ediyor. Eğer biz tamamen her şeyi durdurursak, EBA'da %90'ın üzerinde bir geri çekilme oluyor. "Niye çalışayım?" noktasına geliyorlar. 9'da hiç ders görmeyen çocuk 10. sınıfta bir şey yapamaz.'' ifadelerini kullandı. 

Gülistan Başköy
Eğitim Editörü
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT