1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. Lavrov: Rusya ve Türkiye yeni istişarelere hazırlanıyor

Lavrov: Rusya ve Türkiye yeni istişarelere hazırlanıyor

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, yapığı açıklamada, Türkiye ve Rusya'nın İdlib konusunda yeni istişarelere hazırlandığı söyledi.

Lavrov: Rusya ve Türkiye yeni istişarelere hazırlanıyor

Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov, İdlib konusunda yaptığı açıklamada, " Rusya ve Türkiye yeni istişarelere hazırlanıyor." dedi.

Lavrov, Ankara ile yapacakları görüşmelerde İdlib’de teröristlerin hüküm süremeyeceği konusunda anlaşacaklarını umduklarını dile getirdi.

Lavrov, “Hazırlandığımız yeni görüşmelerde söz konusu bölgenin gerçekten gerilimi azaltma bölgesi olmasını ve bu bölgede teröristlerin hüküm sürmemesini nasıl sağlayacağımız konusunda anlaşmaya varmayı umuyoruz” dedi.

TÜRK GÖZLEM KULELERİNE YAPILAN SALDIRILAR

Basın toplantısında konuşan Lavrov, Türkiye’nin gözlem noktalarının bulunduğu yerlerden gerçekleştirilen saldırılara yanıt olarak İdlib’deki teröristlere saldırılmasının beklenmedik hiçbir tarafı olmadığını kaydetti.

Lavrov, “Rusya ve Türkiye liderleri arasında varılan anlaşmalarda kimse, teröristlerin harekete geçmesi durumunda karşı saldırı yapılmayacağı konusunda söz vermedi. Bu nedenle burada beklenmedik bir şey yok. Sahada görev yapan Türk askerlerinin de bunu pekâlâ gördüğünden ve anladığından eminim” dedi.
Lavrov, “Teröristler Türkiye’nin gözlem noktalarının bulunduğu bölgelerden birçok kez bizim ve Suriye ordusunun mevzilerine, sivil noktalara saldırı gerçekleştirdi” ifadelerini kullandı.

LAVROV: TEMASLARIN OLUMLU SONUÇ VERMESİNİ UMUYORUM

Lavrov, Rus ve Türk askerleri, iki tarafın diplomatları ve güvenlik kuruluşları arasında gerçekleştirilen temasların olumlu sonuç vermesini umduğunu da ekledi.

“Teröristleri haklı çıkarmaya yönelik her türlü girişimle kesinlikle mücadele edeceğiz” diyen Lavrov, şöyle devam etti:

“El Nusra (yeni adıyla Fetih el Şam) ve Heyet Tahrir el Şam’dan bahsedecek olursak, bazı Batılı ülkelerin, özellikle de ABD’nin bu terör örgütlerine yönelik yaklaşımı bizi endişelendiriyor.”

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT
1 Yorum