1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. Sahte peygamberin mezarlığında talep patlaması!

Sahte peygamberin mezarlığında talep patlaması!

Sahte peygamber İskender Erol Evrenosoğlu , ABD'de hayatını kaybetmiş ve Bursa'da düzenlenen cenaze töreni ile Hamitler Mezarlığına defnedilmişti. Sahte peygamberin mezarının bulunduğu mezarlıktaki parselden yer almak isteyen 100'e yakın kişi başvuru yaptı, talepler Evrenosoğlu'nun müritlerinden geldiği için satışlar durduruldu.

Sahte peygamber İskender Erol Evrenosoğlu , ABD'de hayatını kaybetmiş ve Bursa'da düzenlenen cenaze töreni ile Hamitler Mezarlığına defnedilmişti.  Sahte peygamberin mezarının bulunduğu mezarlıktaki parselden yer almak isteyen 100'e yakın kişi başvuru yaptı, taleplerin Evrenosoğlu'nun müritlerden geldiği için satışlar durduruldu.

ABD'de hayatını kaybeden İskender Erol Evrenosoğlu için oğlu Oktay Evrenesoğlu Bursa'da mezar yeri başvurusunda bulundu. Oktay Evrenesoğlu Bursa'nın merkezindeki Pınarbaşı Mezarlığı'ndan yer satın almak istedi ancak bu talebi uygun görülmedi.

Hürriyet'ten Musa Kesler'in haberine göre; kendisine Bursa'nın dışındaki Hamitler Mezarlığı'ndan yer tahsisi yapıldı. Oktay Evrenesoğlu aile mezarlığı yapabilmek için 4 parsel satın aldı. Her bir mezar yeri için de 10 bin 500'er liradan toplam 42 bin TL ödedi. İskender Erol Evrenosoğlu Diyanet İşleri Başkanlığı'nın din adamı göndermediği cenaze töreninin ardından Hamitler Mezarlığı'nda defnedildi.

EVRENOSOĞLU'NUN MÜRİTLERİ BAŞVURU YAPTI

Evrenosoğlu'nun defnedildiği gün mezarının bulunduğu parselden yer almak için 100'e yakın başvuru yapıldı. Talepler sonraki günlerde de devam etti. Taleplerin Evrenosoğlu'nun takipçilerinden geldiğinin değerlendirilmesi üzerine bu bölgeden mezar yeri satışı durduruldu. Ayrıca Evrenosoğlu'nun mezarında türbe benzeri bir yapılaşmaya izin de verilmeyeceği öğrenildi.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT