1. HABERLER

  2. İÇ HABERLER

  3. Sakarya'da radyoaktif madde alarmı

Sakarya'da radyoaktif madde alarmı

Arifiye'de TAEK'ten yapılan açıklamada "Ölçümler sürüyor, radyoaktif kaynak tespit edildi. Kişilere bulaşması söz konusu değil" denildi.

Sakarya'da radyoaktif madde alarmı

Arifiye Neviye Mahallesi"nde yaşayan Eyüp B. Salı günü bir yakınının çalıştığı inşaatta bulduğu metal maddeyi evine getirdi.

VÜCUDUNDA MORLUKLAR VE YARALAR ÇIKMAYA BAŞLADI

Salı akşamından itibaren mide bulantısı yaşayan Eyüp B. Çarşamba günü ailesi tarafından hastaneye götürüldü. Hastanede mide bulantısına karşı iğne vurularak evine yollanan Eyüp B."nin vücudunda morluklar ve yaralar çıkmaya başladı.

AFAD EKİPLERİ ÇAĞRILDI

Eyüp B. bu sabah Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Merkezi"ne getirildi. Eyüp B."yi muayene eden doktorlar radyasyondan şüphelenince, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü"ne (AFAD) haber verildi.

EVİN BULUNDUĞU SOKAK BOŞALTILDI, ACİL SERVİSE GİRİŞLER YASAKLANDI

AFAD ekipleri Arifiye"deki evin bulunduğu sokağı boşaltırken, vatandaşlara maske dağıtıldı. Aynı zamanda Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Merkezi"nin çocuk acil servisine girişler yasaklandı. Personel dışarı çıkarılırken, ölçüm yapması için görevliler çağırıldı.

Hastaneye gelen hastalar başka hastanelere yönlendirildi. AFAD ekipleri Eyüp B."nin evinde yaptığı ilk incelemelerde radyasyon tespit edemedi.

"KAYNAK TESPİT EDİLDİ, KİŞİLERE BULAŞMA SÖZ KONUSU DEĞİL"

Ölçüm yapması için Türkiye Atom Enerjisi Kurumu’ndan uzmanlar çağırıldı. TAEK"ten yapılan açıklamada, "Bölgede ölçümler sürmektedir. Sakarya"da radyoaktif kaynak tespit edildi. Kişilere radyoaktif bulaşma söz konusu değil" denildi

 

"HASTALARI SERDİVAN"DA BULUNAN HASTANEYE YÖNLENDİRİYORUZ"

Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Merkezi Başhekimi Yakup Tomak, "Şu anda hasta kabulünü durdurduk. Ölçüm yapılmasını bekliyoruz. Hastaları Serdivan"da bulunan hastaneye yönlendiriyoruz" dedi.

 

 

 

 

HABERE YORUM KAT