1. HABERLER
  2. EĞİTİM
  3. Samsun’da resmi ve özel ilkokullarda uzaktan eğitime geçildi!

Samsun’da resmi ve özel ilkokullarda uzaktan eğitime geçildi!

Sağlık Bakanlığı'nın paylaştığı güncel risk haritasında çok yüksek riskteki iller arasında yer alan Samsun'da yüz yüze eğitimde yeni kararlar alındı Buna göre 12 Nisan'dan itibaren resmi ve özel ilkokulların 1, 2, 3 ve 4. sınıflarında uzaktan eğitime geçilecek.

Samsun’da resmi ve özel ilkokullarda uzaktan eğitime geçildi!

Kırmızı iller kategorisindeki Samsun'da  İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu Vali Doç. Dr. Zülkif Dağlı başkanlığında toplandı. Toplantıda kentteki vaka artışları nedeniyle yüz yüze eğitimde yeni önlemler alındı. 

Toplantı sonrası Samsun Valiliği tarafından yapılan yazılı açıklamada resmi ve özel ilkokulların 1, 2, 3 ve 4. sınıflarında uzaktan eğitime geçilmesine, 8 ve 12. sınıflarda ise yüz yüz eğitime devam edilmesine karar verildiği duyuruldu.

Açıklamanın tamamında şunlar kaydedildi;

Milli Eğitim Bakanlığı’nın 2 Mart 2021 tarihli yazısı dikkate alınarak ilimizde yüz yüze eğitimin hangi çerçevede gerçekleştirileceği belirlenmişti. Kovid-19 salgınıyla ilgili Sağlık Bakanlığı ve Kovid-19 Bilimsel Danışma Kurulu’nca yayınlanan risk haritasında ilimizin çok yüksek risk grubu arasındadır. Bunun sonucunda salgının yayılmasını önlemek ve halkımızı hastalığın istenmeyen etkilerinden korumak amacıyla ilimiz genelinde eğitim-öğretim faaliyetleriyle ilgili 12 Nisan 2021 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere, yeni bir karar alınana kadar aşağıdaki tedbirlerin alınmasına karar verilmiştir. Bu kapsamda; ilimizde vaka sayısında artışın önlenmesi amacıyla resmi ve özel ilkokulların 1, 2, 3 ve 4, sınıflarında uzaktan eğitime geçilmesi, 8. ve 12. Sınıflarda yüz yüz eğitime devam edilmesine, 15 Şubat itibariyle yüz yüze eğitime başlayan köy ve seyrek nüfuslu yerleşim yerlerinde anasınıfı, ilkokul, ortaokul ve imam hatip ortaokullarında yüz yüze eğitime devam edilmesi, özel gereksinimli öğrenciler için hizmet veren özel eğitim okullarının yüz yüze eğitim-öğretim faaliyetlerinin devam edilmesine, okul öncesi eğitim-öğretim kurumlarında (bağımsız anaokulu) ve okul bünyesinde bulunan anasınıflarında eğitim-öğretim faaliyetlerine devam edilmesine, 8. ve 12. sınıflar ile mezunlara yönelik olarak düzenlenen destekleme ve yetiştirme kursları ve takviye kurslarında yüz yüze eğitime devam edilmesine, 5, 6, 7, 9, 10 ve 11. sınıflarda uzaktan eğitime devam edilmesine karar verilmiştir”

Gülistan Başköy
Eğitim Editörü
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT