1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. Saymaz ve Öğüt arasında 'Kemalist' tartışması

Saymaz ve Öğüt arasında 'Kemalist' tartışması

Gazeteci İsmail Saymaz ve akademisyen Selman Öğüt'ün canlı yayında tartışması gündeme düştü. Öğüt, "Ezanı Türkçe okuttukları için özür dileyecekler" sözlerine İsmail Saymaz, "Bu ülkede Kemalistler sayesinde ezan okunuyor, namaz kılınıyor. Bu arkadaş Elif'in E'sini bilmez. " diyerek cevap verdi. Bu tartışmaların ardından reklama gidildi.

Dün akşam Habertürk'de yayınlanan Enine Boyuna programında akademisyen Selman Öğüt'ün Kemalistlere yönelik sözleri Hürriyet Gazetesi muhabiri İsmail Saymaz'ı kızdırdı.Sert tartışmaların yaşandığı programda reklam arasına gidildi.

Kemalistleri hedef alan Selman Öğüt'ün, "Kemalistler neler yaptı. Ezanı Türkçe okuttukları için özür dileyecekler. İkna odalarını unuttular. Haddini bil. Bu ülkede Müslümanlara zulüm edilmiştir" sözlerine İsmail Saymaz sert sözlerle cevap verdi

"KEMALİSTLER SAYESİNDE NAMAZ KILINIYOR"

Saymaz, "İslamcılar bu ülkede azınlıktır. Bu ülkenin yüzde 99'u Müslümandır. Bu ülkede Kemalistler sayesinde ezan okunuyor namaz kılınıyor. Bu arkadaş Elif'in E'sini bilmez. Bu arkadaş iki rekat namaz kılamaz, bu Kur'anın K'sini bilemez. Ben bunların tümüne namaz kıldırırım" ifadelerini kullandı. Gerilimin devam etmesinin ardından programın sunucusu Hülya Hökenek, reklam arası vermek zorunda kaldı.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT