1. HABERLER

  2. MAGAZİN

  3. Seda Akgül 4 günlük sokağa çıkma yasağına isyan etti: Koronayı tercih ediyorum

Seda Akgül 4 günlük sokağa çıkma yasağına isyan etti: Koronayı tercih ediyorum

Neler Oluyor Hayatta programından ayrılan Seda Akgül kısa süre sonra Söylemezsem Olmaz programına dahil olmuştu. Seda Akgül orada da durmayıp ailesinin yanına gittiğini belirtmişti.

Sosyal medya hesabından Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 16-17-18-19 Mayıs’ta sokağa çıkma yasağını açıklamasından sonra yasağa isyan eden Seda Akgül şu açıklamaları yapmıştı:

“Yetkililere yalvarıyorum; ne olur 4 günlük sokağa çıkma yasağıyla bizi evlere bağlamayın, beden ve ruhu ayıramazsınız. Artık şunu mu dedirteceksiniz; ‘Ya korona canımı alsın daha iyi’ Ben bunu demek üzereyim. Ben coronadan ölmeyi tercih ediyorum, tamam mı kardeşim?.”

Seda Akgül 4 günlük sokağa çıkma yasağına isyan etti: Koronayı tercih ediyorum

SÖYLEMEZSEM OLMAZ'DAN DA AYRILDI

Koronavirüs yüzünden hiçbir şey yapamadığını belirten Seda Akgül bu dönem bitene kadar Çeşme'de ailesiyle birlikte kalacağını belirtmişti.

Seda Akgül 4 günlük sokağa çıkma yasağına isyan etti: Koronayı tercih ediyorum

SEDA AKGÜL KİMDİR?

Seda Akgül 17 Haziran 1971 tarihinde Ankara'da doğdu. Türk sunucu ve akademisyen ve yazardır. TED Ankara Koleji ve Hacettepe Üniversitesi İngilizce bölümlerini bitirdikten sonra Türkiye Cumhuriyeti Başbakanlığı'nda mütercim tercümanlık eğitimi alarak görev yapan Seda Akgül, İsveç Üniversitesi'nin bursu ile Brüksel'de Avrupa Birliği Gazeteciliği okumuş, Amerikan sivil toplum örgütlerinin seçimi ile 2004 yılında Geleceğin Toplum Lideri olarak Washington’da staj görmüştür.

TRT sınavlarını kazanarak spikerliğe başlayan Seda Akgül, kuruluşundan itibaren TV 8’de görev almıştır. Avrupa Birliği'ne Doğru ve Savaş Bağdat Yolunda gibi dış politika programlarını hazırlayıp sunmanın yanında uzun yıllar yaptığı ana haber bülteni spikerliği ile de tanınmaktadır. Işık Üniversitesi’nde 2004-2007 arasında İngilizce verdiği medya dersleri ile de akademisyenlik görevini devam ettirmiştir.

TV 8 ekranlarında, hafta sonu sabah kuşağında Erken Baskı isimli programı hazırlayıp sunarak, eleştirmenlerin ve izleyicilerin beğenisini toplayan Seda Akgül 17 Eylül 2012 tarihinde yeni yayın döneminde Star TV'ye geçerek sabah haber kuşağı programı sunmaya başlamıştır. Ağustos 2014'te kanaldan ayrılmış ve bir reality show sunmak için Kanal D'ye geçmiştir.

2016 yılında Avram Habib ile evlendi. 2016 Temmuz'da boşandı. Kısmetse Olur isimli reality show programını sundu. En son TV8 ekranlarında Gel Konuşalım programında yer aldı. Dişilik mi Kişilik mi ve Ruh Öküzü mü Ruh İkizi mi isimli ikimadet çok satan kitabın yazarıdır.

Gamze Sucu
Magazin Editörü

HABERE YORUM KAT