1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. "Selahattin Demirtaş'ın hayati riski var" denilmişti, Demirtaş'tan mesaj geldi!

"Selahattin Demirtaş'ın hayati riski var" denilmişti, Demirtaş'tan mesaj geldi!

Selahattin Demirtaş'ın 26 Kasım Salı günü kalp spazmı geçirerek rahatsızlandığı açıklamasının ardından 'hayati risk' olmasına rağmen ilgilenmiyor denildi. Fakat Selahattin Demirtaş'ın bu rahatsızlığından 4 gün sonra yazar Mücahit Bilici'ye mesaj gönderdiği ortaya çıktı.

"Selahattin Demirtaş'ın hayati riski var" denilmişti, Demirtaş'tan mesaj geldi!

Geçtiğimiz hafta salı günü yaşanan olayda Selahattin Demirtaş fenalaşarak bilinci kapalı bir şekilde hücresinde bulundu.

İlk müdahalenin ardından acilde Demirtaş’ın EKG’si çekilerek kapsamlı müdahale ve tedavi için kliniğe sevki istendi.

Aradan geçen sürede Demirtaş’ın hastaneye sevk işlemi için henüz bir gelişme yaşanmadığı öğrenildi.

,

Demirtaş'ın avukatı olan kardeşi Aygül Demirtaş, Twitter hesabından yaptığı açıklamada "Aradan 7 gün geçmesine rağmen hastaneye sevk edilmemiştir. Böylesi hayati önemdeki bir sağlık sorununa rağmen hastaneye sevk edilmemesi, açıkça hayati risk altında tutulduğu anlamına gelmektedir." ifadelerini kullandı.

 

MÜCAHİT BİLİCİ'YE MESAJ GÖNDERDİ

'Hayati risk' altında t utulduğu iddia edilen Demirtaş'ın ise 30 Kasım'da yazar Mücahit Bilici'ye bir mesaj gönderdiği ortaya çıktı.

Bilici'nin "Sevgili Selahattin Demirtaş selam göndermiş. Türkiye ve Kürt siyasetinin bugüne dek yetiştirdiği en başarılı siyasetçilerden biri olan Demirtaş’ın bir an önce hürriyetine kavuşması dileğimdir. Aleyküm selam der çok teşekkür ederim. Evet özgür yarınlar umudumuz." notuyla Twitter hesabından paylaştığı mesajda Demirtaş şu ifadeleri kullandı:

"Sevgili hocam yazılarını keyifle takip ediyorum. Yüreğine sağlık olsun. Özgür yarınlarda görüşmek üzere." 

HABERE YORUM KAT