1. HABERLER
  2. TEKNOLOJİ
  3. SHOW TURK Frekans Ayarları 2021 - SHOW TURK Digitürk, D-Smart ve Tivibu Kaçıncı Kanal?

SHOW TURK Frekans Ayarları 2021 - SHOW TURK Digitürk, D-Smart ve Tivibu Kaçıncı Kanal?

Türksat 4A uydusundan yayın yapan SHOW TURK frekans ayarlarını uydu alıcınıza yüklemeniz için gereken bilgilere haberimizde yer verdik. Bu içerikte ayrıca SHOW TURK Digitürk, D-smart ve Tivibu  kaçıncı kanalda yayın yapıyor? aramanıza da cevap verecektir.

SHOW TURK Frekans Ayarları 2021 - SHOW TURK Digitürk, D-Smart ve Tivibu Kaçıncı Kanal?

Televizyonunuzu bilerek veya bilmeyerek fabrika ayarlarına geri döndürebilirsiniz. Uydu alıcınıza böyle bir durumda aradığınız kanalın frekans bilgilerini yeniden girmeniz gerecektir. Dolayısıyla SHOW TURK frekans ayarları 2021 diye bir araştırma yapıyorsanız bu içerikte güncel SHOW TURK Frekans bilgilerini bulabilirsiniz.

Türkiye’nin aktif haberleşme uyduları Türksat 3A ve 4A uyduları Türksat Uydu Haberleşme Kablo TV ve İşletme A.Ş (TÜRKSAT) yönetiminde aktif ve başarılı bir şekilde görevlerini gerçekleştiriyor. Bu iki uyduda toplam 308 adet şifresiz kanal bulunuyor. Bunlardan 70’i HD yayın yaparken geri kalan 238 kanal ise SD formatta yayınlarını sürdürüyor. SD yayın ile HD yayın arasında sadece görüntü kalitesi farkı bulunuyor. HD yayın 1080P kalitesinde cihazlara yayın gönderirken, SD yayın ise 720p şeklinde kalitede gönderiyor. Buda evlerimize kadar ulaşan görüntünün netlik kalitesi olarak yansıyor.

SHOW TURK Frekans Ayarı 2021 Nedir? (Şifresiz)

SHOW TURK Frekansı ayarı 11045, Sinyal oranı 4800, Polarizasyon yönü H (Horizontal) - Yatay Batı şeklinde ayarlamanız gerekiyor. Aşağıda daha iyi anlaşılması için sizlere tane tane aktarıyoruz.

Kanal adı: SHOW TURK

Uydu : Türksat 3A

Frekans : 11045

Sinyal Oranı : 4800

Polarizasyon : H (Horizontal) - Yatay Batı

FEC : 3/4

Audio PID : 2250

Video PID : 2150

Kapsama Alanı : Batı

Bu içerikteki SHOW TURK Frekans bilgisi TÜRKSAT Resmi Web Sitesi üzerinden 2021 yılında edinilen bilgilere göre hazırlanmıştır.

4-027.jpg

SHOW TURK Frekans Ayarı Nasıl Yapılır?

SHOW TURK kanalını izleyebilmeniz için çanak anteninizin Türksat 4A uydusuna ayarlı olması gerekmektedir. Türksat 4A uydusuna dönük çanak anteniniz varsa uydu cihazınızın kurulum menüsünden “frekans ekle” (bazı cihazlarda transponder ekle, manuel kanal arama veya benzeri olabilir) menüsünü açın.

Uydu adı kısmında "Türksat 4A" seçin. Uydu seçimini yaptıktan sonra bir alt kısmında bulunan frekans, . Polarizasyon, Sembol kısmına kısmına yukarıda yer alan frekans bilgisini girin ve işlem tamamdı.

Cihazın Marka ve Modeline Göre kanal ekleme ayarlama işlemlerini aşağıdaki linklerden faydalanarak gerçekleştirebilirsiniz.

frekans-2021.jpeg

SHOW TURK Digitürk Kaçıncı Kanal?

SHOW TURK kanalının Digitürk’te hangi kanalda olduğunu öğrenmek için tıklayınız.

SHOW TURK D-Smart Kaçıncı Kanal?

SHOW TURK kanalının D-Smart’ta hangi kanalda olduğunu öğrenmek için tıklayınız.

SHOW TURK Tivibu Kaçıncı Kanal?

SHOW TURK kanalının TİVİBU’da hangi kanalda olduğunu öğrenmek için tıklayınız.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
1
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT