1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. Silivri'de öldürülmüş köpeğini gören kadın gözyaşlarına hakim olamadı

Silivri'de öldürülmüş köpeğini gören kadın gözyaşlarına hakim olamadı

Silivri'de bir bahçeye bağlı olarak tutulan köpek, polis tarafından silahla vurularak katledildi. Köpeğinin öldüğünü gören sahibi ise sinir krizi geçirdi ve gözyaşlarını tutamadı.

Silivri sahilinde dün 22.30 sularında bahçede zincirle bağlı bir köpek silahla ateş edilerek katledildi. İddialara göre bir olayı araştırmaya gelen polis memuru bahçeye girdiğinde köpek tarafından ısırıldı. Polis memuru silahını çıkartarak köpeğe ateş etti. Yaralı polis memuru, arkadaşları tarafından hastaneye kaldırıldı. Köpeğinin öldüğünü gören sahibi ise çevredeki vatandaşların tüm sakinleştirme çabalarına rağmen sinir krizi geçirdi ve gözyaşlarına hakim olamadı. 

Silivri'de bulunan Hayvanları Koruma Kurtarma ve Yaşatma Derneği (HAYKURDER) ve Silivri Hayvan Hakları Derneği'nin (SİHAYDER) yöneticileri ve avukatları da suç duyurusunda bulundu.

SÜREÇ NASIL İŞLEYECEK?

Avukat Yalçın Çakır, emniyet çıkışında yaptığı açıklamada, "saat 22.30 civarında Silivri'de görevli olan bir polis memurunun özel bir mülke girmek suretiyle görevini kötüye kullanarak yine sahipli ve zincirle bağlı bir canımızı öldürmesinden dolayı derneklerimiz ve Silivri'deki hayvanseverler adına şikayetimizi yaptık. Bunun tüm Türkiye'de bilinmesini istiyoruz. Haklarına yönelik saldırılara karşı burada olduğumuzun, takipçisi olacağımızın bilinmesini istiyoruz" dedi.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT