1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. Sırbistan'a ikinci kez tıbbi yardım!

Sırbistan'a ikinci kez tıbbi yardım!

Koronavirüs salgını dolayısıyla Türkiye'nin yardım gönderdiği ülkelerden birisi olan Sırbistan'a bir kez daha yardım gönderildi. Gönderilen yardımın içeriğinde maske, yerli solunum cihazı, siperlik, koruyucu tulum ve gözlük bulunuyor.

Sırbistan'a ikinci kez tıbbi yardım!

Kovid-19 salgınının ciddi etkilerinin hissedildiği Sırbistan'a Türkiye'den bir yardım eli daha uzandı. 8 Nisan 2020'de Sırbistan'ın da içinde bulunduğu 5 Balkan ülkesini kapsayan yardımlarda tıbbi malzeme gönderilmişti. Sağlık Bakanlığınca hazırlanan malzemeler, Etimesgut Askeri Havaalanı'nda Türk Silahlı Kuvvetlerine (TSK) ait A 400M tipi dev nakliye uçağına yüklendi.

Sırbistan'a ikinci kez tıbbi yardım!

Sırbistan'ın başkenti Belgrad'a hareket eden uçaktaki yardım malzemesi kolilerinin üzerinde Cumhurbaşkanlığı forsu yer aldı.

SAĞLIK PERSONELİ YETERSİZ

Başta bölgenin en büyük şehri Novi Pazar olmak üzere Sancak'taki durumun kötüleşmesi üzerine Boşnak Ulusal Konseyi (BNV) Başkanı Jasmina Curic, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a mektup göndererek yardım talep etmişti.

Sağlık personelinin yetersiz olduğu ve yeni Kovid-19 vakalarının her geçen gün arttığı bölgeden gelen yardım çağrısına kayıtsız kalmayan Türkiye, bu kapsamda özellikle ciddi sıkıntıların yaşandığı ve imkanların kısıtlı olduğu Sırbistan'ın Sancak bölgesine yardım elini uzattı. 

Sırbistan'a ikinci kez tıbbi yardım!

HABERE YORUM KAT