1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. Son dakika | 2'si İran ajanı 8 kişi MİT ve Emniyetin ortak operasyonuyla suçüstü yakalandı

Son dakika | 2'si İran ajanı 8 kişi MİT ve Emniyetin ortak operasyonuyla suçüstü yakalandı

Son dakika haberi... Van'da İranlı eski bir askeri ülkelerine kaçırmak isteyen 2'si İran ajanı 8 kişi MİT ve Emniyetin ortak operasyonuyla suçüstü yakalandı.

Son dakika |  2'si İran ajanı 8 kişi MİT ve Emniyetin ortak operasyonuyla suçüstü yakalandı

Son dakika haberi... Milli İstihbarat Teşkilatı ve  Emniyet, Van'da sığınmacı olarak yaşayan İranlı eski asker M.A.'nın İran istihbarat teşkilatı tarafından kaçırılacağı bilgisi edindi

Bu bilginin ardından konuya ilişkin çalışma başlatan Milli İstihbarat Teşkilatı ve polisler M.A.'nın İran'a kaçırılması için 30 bin dolarlık bütçeyle Van'da bir şebeke oluşturmaya çalışıldığını belirledi.

Takibe alınan şebeke üyelerinin İranlı istihbaratçıların talimatıyla M.A.'nın eşi M.E.'ye kaçırmaya yardım etmesi karşılığında 10 bin dolar para teklif ettiği ve kabul etmemesi halinde İran'daki ailesine zarar verileceği şeklinde tehdit ettiği belirlendi. 

İran istihbaratının, M.A.'yı araç ile İran'a kaçırmak üzere 2 kişiyi 24 Eylül 2021'de Van'a gönderdiğinin tespit edilmesi üzerine MİT ve polis ekiplerince şebeke üyeleri suçüstü yakalandı. 24 Eylül 2021 tarihi saat 21.00 sıralarında M.A.'yı enterne etmek üzere evine girmeye çalışan İran vatandaşı S.S. ve Türk vatandaşı M.E.A., gözaltına alındı. Devam eden operasyonda 6 Türk vatandaşından oluşan diğer şebeke üyeleri de yakalandı

Berkem Temizel
Gece Editörü
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT