1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. SON DAKİKA! Bakan Akar'dan Türkiye-Mısır ilişkileri açıklaması!

SON DAKİKA! Bakan Akar'dan Türkiye-Mısır ilişkileri açıklaması!

Son dakika... Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar yaptığı açıklamalarda Türkiye-Mısır ilişkilerine değindi ve Pençe-Yıldırım, Pençe-Şimşek operasyonları kapsamında kaç teröristin öldürüldüğünü belirtti.

SON DAKİKA! Bakan Akar'dan Türkiye-Mısır ilişkileri açıklaması!

Son dakika... Özel Kuvvetler Komutanlığını ziyaret eden Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ardından iftarda bordo berelilerle bir araya geldi.  Mısır ilişkileri hakkında konuşan Bakan Akar, " Mısır ile ilişkilerimizin gelişmekte olduğunu görüyoruz. Bu, dosta güven, sevinç veriyor bazılarını da korkutuyor ve yıldırıyor. Mısır halkıyla bizim dostluğumuz, kardeşliğimiz, ortak değerlerimiz, çalışmalarımız var. Biz birbirimizden ayrılamayız. Bir takım sebeplerden dolayı ilişkilerimizde duraklama olmuş olabilir fakat bunun kısa bir sürede geçeceğine ve Mısır ile olan kardeşliğimizin, dostluğumuzun yeniden çok üst seviyelere geleceğine bütün kalbimle inanıyorum. Önümüzdeki dönem bunu göreceğiz. Bunun Türkiye, Libya, Mısır için son derece yararlı, faydalı ve gerekli olduğunu hep beraber yaşayacağız." dedi.

"988 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLMİŞ BULUNUYOR"

Pençe-Yıldırım ve Pençe-Şimşek operasyonlarına ilişkin konuşan Akar, "Irak'ın kuzeyinde, Suriye'nin kuzeyinde 1 Ocak 2021'den itibaren toplam 988 terörist etkisiz hale getirilmiş bulunuyor. Bu bizim için hiçbir şekilde durmak, yavaşlamak manasında değil. Yapılan çalışmaların özü ve özeti. Bu, devam edecek." dedi.

"DOSTA SEVİNÇ VERİYOR BAZILARINI DA KORKUTUYOR"

Türkiye-Mısır ilişkileri hakkında konuşan Akar şu ifadeleri kullandı: "Mısır ile ilişkilerimizin gelişmekte olduğunu görüyoruz. Bu dosta güven, sevinç veriyor, bazılarını da korkutuyor ve yıldırıyor. Mısır halkıyla bizim dostluğumuz, kardeşliğimiz, ortak değerlerimiz, çalışmalarımız var. Biz birbirimizden ayrılamayız. Birtakım sebeplerden dolayı ilişkilerimizde duraklama olmuş olabilir fakat bunun kısa bir sürede geçeceğine ve Mısır ile olan kardeşliğimizin, dostluğumuzun yeniden çok üst seviyelere geleceğine bütün kalbimle inanıyorum. Önümüzdeki dönem bunu göreceğiz. Bunun Türkiye, Libya, Mısır için son derece yararlı, faydalı ve gerekli olduğunu hep beraber yaşayacağız."

 

 

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT