1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. Son dakika... Bakan Selçuk duyurdu: Harp ve vazife malullerinin ödemeleri yarın hesaplarda

Son dakika... Bakan Selçuk duyurdu: Harp ve vazife malullerinin ödemeleri yarın hesaplarda

Son dakika haberi... Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, harp ve vazife malullerine yapılacak olan 214 milyon 652 bin lira tutarındaki 2020 yılı ek ödemelerinin yarın hesaplara yatırılacağını ifade etti.

Son dakika... Bakan Selçuk duyurdu: Harp ve vazife malullerinin ödemeleri yarın hesaplarda

Son dakika haberi... Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, yaptığı açıklamada  harp ve vazife malullerinin 2020 yılı ek ödemelerinin yarın hesaplara yatırılacağını kaydetti. 

Bakan  Selçuk, açıklamasında hak sahiplerinin yarın hesabına yatacak ek ödeme tutarlarının 3 bin 647 ile 6 bin 631 lira arasında değiştiğini bildirdi.

214 MİLYON 652 BİN LİRA ÖDEME YAPILACAK

Ek ödeme tutarlarının banka ve PTT şubelerine gönderilerek ödeneceğini belirten Selçuk, "59 bini aşkın kişiye toplam 214 milyon 652 bin lira ödeme yapılacak." ifadesini kullandı.

Emekli Sandığı Kanunu kapsamında, harp ve vazife malullüğü aylığı bağlananlar ile hak sahiplerine, bu kapsamda olanlardan tekrar çalışmaya başlamaları sebebiyle aylıkları kesilenlere ve vazife malulü olup aylık bağlanmadan sınıf veya görev değiştirerek çalışmaya devam edenlere maluliyet derece ve göstergelerine göre ek ödeme yapılacak.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
2
2
2
2
2
2
3
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT