1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. Son dakika... Bakan Zehra Zümrüt Selçuk'un korona testi pozitif çıktı

Son dakika... Bakan Zehra Zümrüt Selçuk'un korona testi pozitif çıktı

Son dakika haberi... Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt, koronavirüs test sonucunun pozitif çıktığını duyurdu.

Son dakika... Bakan Zehra Zümrüt Selçuk'un korona testi pozitif çıktı

Koronavirüs salgını ülkemizde yayılmaya devam ederken Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt, Twitter koronavirüs test sonucunun pozitif çıktığını duyurdu.

Bakan Selçuk, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi:

"Covid-19 test sonucum pozitif çıktı. Çok şükür, genel durumum iyi. Tedavime evde devam ediyoruz.  Dualarınızı bekler; tüm hastalarımıza Allah'tan acil şifalar dilerim."

 

ZEHRA ZÜMRÜT SELÇUK KİMDİR? KAÇ YAŞINDA? NERELİ?

1979 yılında Ordu’da dünyaya geldi. İlk ve ortaöğretimi süresince sırasıyla İzmir, Siirt ve Giresun illerinde okuduktan sonra 1996 yılında Ankara Atatürk Anadolu Lisesi’nden mezun oldu.

Türkiye 49.su olarak Bilkent Üniversitesi Ekonomi Bölümünü tam burslu olarak kazandı; İktisadi ve İdari Bilimler Fakülte üçüncüsü olarak mezun oldu. 2000 yılında Michigan Üniversitesi ekonomi doktorasına burslu olarak kabul edildi.

Alan değiştirerek Teksas Üniversitesi’nde işletme doktorasına başladı; araştırma görevlisi olarak işletme ve muhasebe dersleri verdi.

Son dakika... Bakan Zehra Zümrüt Selçuk'un korona testi pozitif çıktı

Aynı üniversitede Muhasebe ve Enformasyon Sistemleri üzerine yüksek lisansını tamamladıktan sonra İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) organlarından İslam Ülkeleri İstatistik, Ekonomik ve Sosyal Araştırma ve Eğitim Merkezi'nde (SESRIC) çalıştı.

Göreve atanmadan önce İslam İşbirliği Teşkilatı İstatistik ve Enformasyon Direktörü olan Selçuk, Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerine yönelik birçok projenin ve kapasite geliştirme programlarının koordinatörlüğünü üstlendi.

Toplumsal cinsiyet, demografi, iş gücü, çok boyutlu yoksulluk ölçümleri, eğitim ve inovasyon, bilgi performans sistemleri, bankacılık ve finans, kalkınma yardımları gibi çeşitli konularda sosyo-ekonomik veri tabanları, anketler ve raporlar hazırladı.

Son dakika... Bakan Zehra Zümrüt Selçuk'un korona testi pozitif çıktı

İİT İstatistik Komisyonu çerçevesinde uluslararası kuruluşlar ile işbirliğini sağladı; uluslararası toplantılar düzenledi.

Sivil toplum alanında da çeşitli faaliyetlerde bulunan Selçuk, 41 yaşındadır.  İyi derecede İngilizce bilmektedir, evlidir.

Tayfun Altuntaş
Haberler, Son Dakika Haberleri
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT