1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. SON DAKİKA! Bakan Zümrüt Selçuk engelli raporu süresinin uzatıldığını açıkladı!

SON DAKİKA! Bakan Zümrüt Selçuk engelli raporu süresinin uzatıldığını açıkladı!

Bakan Zümrüt Selçuk, süreli engelli raporu olan kişilerin evde bakım yardımı ile engelli aylıklarından yararlanma sürecinin uzatıldığını belirterek, "Süreli engelli raporları 1 Eylül 2021 tarihine kadar geçerli sayılacak" dedi.

SON DAKİKA! Bakan Zümrüt Selçuk engelli raporu süresinin uzatıldığını açıkladı!

Son dakika...  Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, süreli engelli raporları olan vatandaşlar hakkında açıklama yaptı. Bakan Selçuk söz konusu açıklamada, evde bakım yardımı ile engelli aylıklarından faydalanma süresinin koronavirüs tedbirleri kapsamında uzatıldığını belirterek,  "Süreli engelli raporları 1 Eylül 2021 tarihine kadar geçerli sayılacak" ifadelerini kullandı.

"1 EYLÜL 2021 TARİHİNE KADAR ALABİLMEYE DEVAM EDECEKLER"


Bakan Zehra Zümrüt Selçuk, vatandaşların kalabalık ortamlarda durmaktan kaçınması gerektiğinin altını çizerek, "Evde bakım yardımı ile engelli aylıklarından yararlanan engellilerimizin süreli engelli sağlık kurulu raporlarını rapor geçerlilik süresi bittikçe yenilemeleri gerekiyor. Ancak artan Covid-19 vaka sayıları ve sağlık hizmet sunucularındaki yoğunluk nedeniyle engellilerimize sunduğumuz hizmetlerde bir aksama yaşanmaması için süresi 1 Ocak 2020 tarihinden itibaren sonlanmış veya sonlanacak süreli engelli raporu bulunan ve raporları yenilenmemiş olan vatandaşlar, evde bakım yardımı ile engelli aylıklarını 1 Eylül 2021 tarihine kadar alabilmeye devam edecekler” ifadelerini kullandı.

EYLÜL AYINA KADAR RAPORLAR YENİLENMELİ

Bakan Selçuk, yaklaşık olarak 535 bin evde bakım yardımı alan ve yaklaşık 800 bin engelli aylığı alan kişilerin olduğunu ve bunların mağdur olmamaları için Eylül ayına kadar raporlarını yenilemeleri gerekliliğinin altını çizdi.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT