1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. Son dakika | Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan asgari ücret açıklaması: Çok çok fevkinde bir artış yapacağız

Son dakika | Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan asgari ücret açıklaması: Çok çok fevkinde bir artış yapacağız

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2022 yılı asgari ücrete yapılacak zamma ilişkin olarak," Bugüne kadar olmuşun çok çok fevkinde bir artış yapacağız, Halkımızı ezdirmeyeceğiz, kısa zamanda açıklayacağız" dedi.

Son dakika | Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan asgari ücret açıklaması: Çok çok fevkinde bir artış yapacağız

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Grup Toplantısı sonrası gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan,  2022 yılında asgari ücrete yapılacak zamma ilişkin olarak," "Niye hep böyle endişeler üzerinden konuşuyorsunuz da olumlu bakmıyorsunuz? Yani özellikle bu noktada toplumun yanlış yerlere sevk edilmesine fırsat vermeyin. Daha dün akşam televizyon programında ne dedim? Biz halkımızı ezdirmeyeceğiz. Şimdi de asgari ücret çalışmasını Bakan'ımız başlattı, kısa zamanda inşallah onu da açıklayacağız. Asgari ücret noktasında da bugüne kadar olmuşun çok çok fevkinde inşallah bir neticeyi açıklamış olacağız." dedi.

MERKEZ BANKASININ DÖVİZ KURLARINA MÜDAHALESİ

Merkez Bankasının döviz kurlarına müdahalesi hakkındaki soruya yanıt veren Cumhurbaşkanı Erdoğan," Bu, Merkez Bankasının zaten yasasında olan bir şey. Böyle bir yetkisi, hakkı var. Böyle bir şey gerekli olduğu zaman Merkez Bankası bu tür müdahaleleri yapar, yapma hakkına sahiptir." diye yanıt verdi. 

HEKİMLERE ZAM MÜJDESİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "(Uzman ve pratisyen hekimlere) 5 bin, 2 bin 500 lira; bu tür zamlar geliyor." diyerek müjdeyi verdi. 

3600 EK GÖSTERGE

"3600 ek göstergeyle ilgili 2022'yi işaret ettiniz, 'Yıl sonuna kadar.' dediniz ama takvim belli mi?" sorusu üzerine Erdoğan, "'Ama' ile fakat' ile konuşmaya gerek yok. O da olacak. 3600 ek göstergeyle ilgili şu anda bütün çalışmaları ilgili bakan arkadaşımız Vedat Bey, onlar yürütüyorlar." ifadelerini kullandı.

Tayfun Altuntaş
Haberler, Son Dakika Haberleri
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
2
0
0
1
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT