1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve devlet erkanı Anıtkabir'deki 30 Ağustos Zafer Bayramı törenine katıldı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve devlet erkanı Anıtkabir'deki 30 Ağustos Zafer Bayramı törenine katıldı!

30 Ağustos'un 99. yıl dönümünde Cumhurbaşkanı Erdoğan ve devlet erkanı Anıtkabir'deki 30 Ağustos Zafer Bayramı törenlere katılım gösterdi. Atatürk'ün mozolesine çelenk bırakılmasının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, Misak-ı Milli kulesinden Anıtkabir Özel Defteri'ni imzaladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve devlet erkanı Anıtkabir'deki 30 Ağustos Zafer Bayramı törenine katıldı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve devlet erkanı 30 Ağustos'un yıl dönümünde Aslanlı Yol'daki yürüyüşün ardından Anıtkabir'e çıktı. Vatandaşlar tarafından alkışlarla karşılanan Erdoğan, çelenk bırakma törenin ardından Anıtkabir Özel Defteri'ni imzaladı.

Aslanlı Yol'da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın beraberinde TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ve bakanlarda katılım gösterdi. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da devlet erkanıyla birlikte Aslanlı Yol'da yürüdü.

Erdoğan, Milli Savunma Bakanlığı Ay Yıldız Projesi Temel Atma Töreni ile Kara Harp Okulu'nda Milli Savunma Üniversitesi Kara Harp Okulu Diploma Alma ve Sancak Devir Teslim Töreni'ne katılacak.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN 30 AĞUSTOS MESAJI

Başkan Erdoğan 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajı paylaştı. İşte o mesaj: "Asırlara sâri şanlı tarihimizin köşe taşlarından biri olan Büyük Zafer'in 99.yıl dönümüne kavuşmanın bahtiyarlığı içerisindeyiz. Milletimizin, Kıbrıs Türklerinin ve dünyanın farklı ülkelerinde yaşayan vatandaşlarımızın her birinin 30 Ağustos Zafer Bayramını tebrik ediyorum. Bu gurur günümüzde bizleri yalnız bırakmayan tüm dost ve kardeşlerimize şahsım ve milletim adına teşekkürlerimi sunuyorum. Bu vesileyle İstiklal Harbimizin Başkomutanı, Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, Büyük Millet Meclisimizin kıymetli mensuplarını ve ordumuzun kahraman askerlerini rahmetle yâd ediyorum.

resimid-125099581-12509958.jpg

"EMPERYALİST NİYETLERİ KURSAKLARDA BIRAKTI"

Gazi Mustafa Kemal'in Başkomutanlığında 26 Ağustos 1922 tarihinde başlayan Büyük Taarruz, 4 gün süren göğüs göğse çarpışmaların ardından Dumlupınar'da kesin bir zaferle sonuçlanmıştır. Dünya savaş tarihine geçen bu şanlı zaferle Türk Milleti, şehit kanlarıyla sulanan vatanı üzerinde asla boyunduruk kabul etmeyeceğini göstermiştir. 30 Ağustos, milletimizin kendisine ömür biçen emperyalist niyetleri kursaklarda bıraktığı ve Cumhuriyetimizin kuruluşuna giden yolu açtığı tarihimizin en kritik dönüm noktalarından biridir. Milletimiz, her türlü yokluk ve imkânsızlığa rağmen kazandığı bu zaferle1071 Malazgirt'te bize yurt kılınan bu toprakların ezeli ve ebedi vatanımız olduğunu bir kez daha tescil etmiştir.

''AYDINLIK YARINLARIMIZA HEP BERABER YÜRÜYECEĞİZ''

Büyük Zafer'e ilham veren ruh, inanç ve irade, 99 yıl önce olduğu gibi bugün de milletimize istikamet çizmektedir. Savunma sanayinden ekonomiye, dış politikadan enerjiye, ülkemizin birlik ve bütünlüğüne kast eden taşeron terör örgütleriyle mücadeleye kadar her alanda elde ettiğimiz başarılar, bunun en önemli nişaneleridir. Ülkemiz bugün sadece sınırları içinde yaşayan 84 milyon vatandaşının değil, Balkanlardan Asya'ya, Afrika'dan Avrupa'ya gönül coğrafyasındaki yüz milyonlarca dost ve kardeşinin de umudu haline gelmiştir. Allah'ın yardımı, kalbi bizimle çarpan dostlarımızın desteği ve necip milletimizin samimi duasıyla inşallah bu umutları boşa çıkarmayacağız. İçimizdeki kimi bedhahlara rağmen, zalimler karşısında mazlumun hakkını savunmaya, tüm dünyada barışın, adaletin ve özgürlüğün hâkim olması için gayret göstermeye devam edeceğiz. Bundan 99 yıl önce Dumlupınar'da şaha kalkan imanın rehberliğinde, 84 milyon birlik, dirlik ve kardeşlik içinde aydınlık yarınlarımıza hep beraber yürüyeceğiz.

 

"MİNNETLE YÂD EDİYORUM"

Bu düşüncelerle Gazi Mustafa Kemal başta olmak üzere Kurtuluş Savaşımızın tüm kahramanlarını minnetle yâd ediyorum. Vatanımız, ezanımız, bayrağımız ve bağımsızlığımız uğrunda can veren aziz şehitlerimize ve gazilerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Milletimizin ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ndeki tüm kardeşlerimin 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlu olsun!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT