Son Dakika:Bakan Çavuşoğlu canlı yayında açıkladı! İşte geri gönderilen göçmen sayısı

Son Dakika: Bakan Çavuşoğlu, Rusya-Ukrayna krizi, Türkiye-ABD ilşkileri, İsrail'in Mescid-i Aksa baskını ve gündeme dair sıcak gelişmeleri değerlendiriyor.

Son Dakika:Bakan Çavuşoğlu canlı yayında açıkladı! İşte geri gönderilen göçmen sayısı

Son dakika haberi: Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, CNN Türk canlı yayınında gündeme dair önemli değerlendirmelerde bulunuyor.

Bakan Çavuşoğlu'nun açıklamalarından satır başları şu şekilde:

SURİYELİYİ "GÖNÜLLÜ GÖNDERME" PLANI NE?

"Düzenli düzensiz göçmen sayısı 5 milyona yakın.

Mülteci meselesini siyasete alet etmemek gerek, geri dönüşleri insan haklarına saygılı, yasalarımıza uygun şekilde olmalı. Göndereceğimiz mültecilerin can güvenliklerini garanti altına almamız lazım.

Geçen sene yurt dışına gönderdiğimiz göçmen sayısı 100 binlerde. Bu sene geri gönderilen göçmen sayısı ilk 3 ayda 21 bin. Afganistan'a dahi 9 bin 700 göçmen gönderdik. Avrupa'ya geçmek için Türkiye'yi transit olarak kullanmak istiyorlar. Buraya geldiğinde mümkün olmadığını görerek geri dönmek istiyorlar. Gönderdiğimiz göçmenler gönüllü olarak geri döndü.

127 bin göçmenin girişi engellendi. Göçmenleri geri göndermeye devam ediyoruz. Güvenli ve gönüllü geri dönüşler olmalı.

Son Dakika:Bakan Çavuşoğlu canlı yayında açıkladı! İşte geri gönderilen göçmen sayısı

SURİYE REJİMİ İLE GÖRÜŞME OLUR MU?

İstihbarat düzeyinde diyalog olabilir.

RUSYA-UKRAYNA SAVAŞI

Savaşın devam etmesini isteyen ülkeler var.


(Putin ve Zelenskiy) Her ikisi de bir araya gelme konusunda olumlu şeyler söylüyor. Türkiye'de bir araya gelme planı hala masada. Şartlar oluşursa bir araya gelecekler. Her iki taraf için en zor konu Donbas ve Kırım'ın statüsü. Sonuçta iki liderin bir araya gelmesi hala masada, soru ise ne zaman gelecekleri. Her an olabilir, çok uzun da sürebilir. Cumhurbaşkanı Erdoğan iki liderle de sürekli olarak temas halinde.

2
0
1
0
1
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KATMAK İÇİN TIKLAYIN