SON DAKİKA! İstanbul Valisi Ali Yerlikaya'dan mesai saati açıklaması!

Son dakika... Geçtiğimiz gün gerçekleşen Kabine Toplantısının ardından alınan yeni tedbirleri Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı. İstanbul Valisi Ali Yerlikaya Twitter hesabı üzerinden İstanbul için çalışma saatlerini duyurdu.

SON DAKİKA! İstanbul Valisi Ali Yerlikaya'dan mesai saati açıklaması!

Son dakika... İstanbul Valisi Ali Yerlikaya Twitter hesabı üzerinden İstanbul çalışma saatlerine ilişkin açıklama yaptı. Söz konusu açıklamada Yerlikaya; kamuda güvenlik, sağlık, acil çağrı ve arama kurtarma hizmetleri hariç mesai saatlerinin 10.00 - 16.00 olarak belirlendiğini açıkladı.

SON DAKİKA İstanbul Valisi Ali Yerlikaya dan mesai saati açıklaması

İstanbul Valiliği, "İstanbul’da Kamu Kesiminde Mesai Saatleri Düzenlemesi" başlığı ile bilgi noyu yayınladı. Valilik tarafından yayınlanan notta, "Belirlenen bu saatler, kamuda süreklilik gerektirmeyen hizmetler için geçerlidir. Kamu hizmetinin gereği olarak kesintisiz sunulması gereken güvenlik, sağlık, acil çağrı, arama/kurtarma gibi alanlar bu kapsamın dışındadır. Bu doğrultuda 112 AÇM, AFAD, EGM, JGK, Sahil Güvenlik ve Göç İdaresinin ilimizdeki birimleri başta olmak zorunlu kamu hizmetlerinin sunumunda aksama yaşanmaması için gerekli tedbirler alınmıştır" ifadeleri yer aldı.

HAMİLELER VE SÜT İZNİ KULLANANLARA İLİŞKİN AÇIKLAMA

Söz konusu açıklamanın devamında, "İlimizdeki kamu kurum ve kuruluşlarında çalışanlardan; İdari izin kapsamındaki personele (gebeliğinin yirmi dördüncü haftasından otuz ikinci haftasına kadar olan süre içerisinde hamile çalışanlar, süt izni kullananlar, 10 yaş ve altında çocuğu olan kadın çalışanlar, engelli çalışanlar, yönetici pozisyonlarındakiler hariç 60 yaş üzerindeki personel, Sağlık Bakanlığının belirlediği kronik rahatsızlığı bulunanlar) kolaylık gösterilecek ve idari izinli sayılacaktır. Bu çalışanlar, amirlerinin izni dışında görev mahallinden ayrılmayacak ve hizmetine ihtiyaç duyulanlar görevlerine dönecektir"  bilgileri yer aldı.

0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡