1. HABERLER
  2. EĞİTİM
  3. Son dakika | Kar tatili açıklamaları peş peşe geldi! İşte 14 Ocak Cuma günü okulların tatil olduğu il ve ilçeler...

Son dakika | Kar tatili açıklamaları peş peşe geldi! İşte 14 Ocak Cuma günü okulların tatil olduğu il ve ilçeler...

Son dakika haberi... Yurt genelinin soğuk havanın etkisine girmesi dolayısıyla yoğun kar yağışının görüldüğü bazı illerimizden kar tatili haberleri gelmeye devam ediyor. İşte 14 Ocak Cuma günü okulların tatil olduğu il ve ilçeler...

Son dakika | Kar tatili açıklamaları peş peşe geldi! İşte 14 Ocak Cuma günü okulların tatil olduğu il ve ilçeler...

Son dakika haberi...Yurt genelinde kış mevsimi etkisini göstermeye başladı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamanın ardından bazı illerde yoğun kar yağışı sebebiyle eğitime bir gün süreyle ara verildi..

KARS'TAN AÇIKLAMA GELDİ

Kars'ta yoğun kar yağışı nedeniyle okullar 1 gün tatil edildi. Ayrıca kamuda çalışan hamile ve engelli personel de idari izinli sayılacak.

Kars Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, "İlimiz geneli ve ilçelerimizde devam eden yoğun kar yağışı ve olumsuz hava şartları nedeniyle eğitim-öğretime 14 Ocak Cuma günü (1) gün süreyle ara verilmiştir" ifadesine yer verildi.

Açıklamada, "Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan malul ve engelliler ile hamile personelimiz de idari izinli sayılacaktır" ifadelerine yer verildi.

KONYA'NIN 10 İLÇESİNDE EĞİTİME KAR ENGELİ

Konya'da, kar yağışı nedeniyle 10 ilçe ile Meram'ın bazı mahallelerinde yüz yüze eğitime yarın için ara verileceği, hamile ve engelli kamu çalışanlarının izinli sayılacağı açıklandı.

Kentte salı günü akşam saatlerinde başlayan kar yağışı, hayatı olumsuz etkilemeye devam ediyor. Kar yağışı ve buzlanma nedeniyle Altınekin, Derebucak, Doğanhisar, Taşkent, Bozkır, Hüyük, Sarayönü, Ahırlı, Çumra ve Seydişehir ilçeleri ile Meram ilçesinin eskiden köy ve belde statüsünde olan bazı mahallelerdeki okullarda yüz yüze eğitime yarın için ara verileceği duyuruldu. Hamile ve engelli kamu kurumu çalışanlarının da idari izinli sayılacağı belirtildi.

VAN'IN ERÇİŞ İLÇESİNDE OKULLAR YARIM GÜN TATİL

Van'ın Erciş ilçesinde etkili olan kar yağışı nedeniyle okullar yarım gün tatil edildi.

Kentte etkili olan kar yağışı hayatı olumsuz etkiledi. Erciş Kaymakamlığından yapılan açıklamada, olumsuz hava şartları nedeniyle perşembe günü ilk ve orta dereceli bütün okulların tatil edildi.

ORDU'NUN 6 İLÇESİNDE EĞİTİME 1 GÜN ARA VERİLDİ

Ordu'da etkili olan kar nedeniyle Akkuş, Çaybaşı, Gölköy, Gürgentepe, Perşembe ve Mesudiye ilçelerinde eğitim- öğretime 1 gün ara verildi.

Kenttin yüksek kesimli ilçelerinde etkili olan kar, eğitimin aksamasına neden oldu. Kar yağışının yoğun olduğu Akkuş, Çaybaşı, Gölköy, Gürgentepe, Perşembe ve Mesudiye ilçelerindeki kaymakamlıklarca alınan karar doğrultusunda eğitim- öğretime 1 gün ara verildi.

MERSİN'İN GÜLNAR İLÇESİNDE YÜZ YÜZE EĞİTİME BİR GÜN SÜREYLE ARA VERİLDİ

Mersin’in Gülnar ilçesinde olumsuz hava koşulları nedeniyle taşımalı eğitim merkezlerine giden ilkokul ve ortaokul öğrencilerinin yüz yüze eğitimine bir gün süreyle ara verildiği bildirildi.

Gülnar Kaymakamlığı'ndan yapılan açıklamada, ”İlçemizde 14 Ocak Cuma günü olumsuz hava koşulları sebebiyle taşımalı eğitim merkezi olan ilkokul ve ortaokullarda (Büyükeceli İlkokulu/Ortaokulu kapsam dışıdır) 1 gün süre ile yüz yüze eğitime ara verilip eğitim faaliyetlerinin uzaktan eğitimle yapılmasına karar verilmiştir” denildi.

Öte yandan ilçede kar yağışının ardından buzlanmanın etkili olduğu belirtildi.

Berkem Temizel
Gece Editörü
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
2
0
0
1
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT