1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. SON DAKİKA! KOSGEB'ten işletmelere destek!

SON DAKİKA! KOSGEB'ten işletmelere destek!

Son dakika... KOSGEB, Japonya Uluslararası İşbirliği Ajansı (JICA) ile 300 Milyon dolarlık kredi anlaşması imzaladı. Söz konusu krediden, koronavirüs salgınından etkilenen mikro ve küçük işletmeler faydalanabilecek.

Son dakika... İmzalar  KOSGEB Başkanı Hasan Basri Kurt ile JICA Türkiye Başkanı Nobuhiro Ikuro tarafından atıldı. KOSGEB Başkanı Hasan Basri Kurt törende konuştu. Başkan Kurt, kazan-kazan anlayışıyla JICA ile ilişkilerini güçlendirmeyi hedeflediklerini ifade ederek, "Türkiye, yatırımlar açısından önemli bir coğrafi pozisyona sahip. Genç iş gücümüz fazla. Bunların değerlendirilmesi, katma değer üretir hale getirilmesi için Japon dostlarımızla ortak çalışmaktan mutluluk duyacağız." dedi.

"TÜRK EKONOMİSİNE KATLI SAĞLAYACAK"

JICA Türkiye Ofisi Başkanı Ikuro, söz konusu anlaşmadan dolayı memnun olduğunu belirterek, "Bu projenin Türkiye ekonomisinde kilit rolü olan mikro ve küçük ölçekli işletmeler için öneminin farkındayım. Özellikle bu tip işletmelerde çalışanların işlerini koruması açısından yani sosyal anlamda da önemli bir proje olduğunu düşünüyorum. Mikro ve küçük ölçekli işletmelerin korona döneminde ve sonrasında kendinden emin şekilde Türk ekonomisine katkı sağlayacağını umuyor ve diliyorum." dedi.

 

Konuşmanın ardından imzalar atıldı. KOSGEB Başkanı Kurt, günün anısına Ikuro'ya kahve fincanı hediye etti.

Anlaşma, imalat sektöründeki mikro ve küçük işletmeler ile 2017 yılı sonrasında kurulan imalat, bilgisayar programlama ve bilimsel Ar-Ge sektörlerindeki teknoloji tabanlı start-up'ları kapsıyor.

(İHA)

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT