1. HABERLER
  2. EĞİTİM
  3. Son dakika | Milli Eğitim Bakanlığı duyurdu: Açık öğretim lisesi sınavları çevrimiçi yapılacak

Son dakika | Milli Eğitim Bakanlığı duyurdu: Açık öğretim lisesi sınavları çevrimiçi yapılacak

Son dakika... Milli Eğitim Bakanlığı açık öğretim lisesi sınavlarının 4-10 Aralık tarihleri arasında çevrimiçi yapılacağını duyurdu.

Son dakika | Milli Eğitim Bakanlığı duyurdu: Açık öğretim lisesi sınavları çevrimiçi yapılacak

Milli Eğitim Bakanlığının Twitter hesabından yapılan bilgilendirmede," 2021-2022 eğitim öğretim yılı birinci dönem sınavları, 4 Aralık saat 09.30'dan 10 Aralık saat 23.59'a kadar bu döneme mahsus olarak çevrim içi ortamda yapılacak." denildi.

Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer imzasıyla illere gönderilen yazıya göre 2021-2022 eğitim öğretim yılı birinci dönem sınavları için daha önce ders seçimi yapmış olan öğrencilerin bu ders seçimlerine göre sınava katılabilmesi, yeniden ders seçimi yapmak isteyenlerin 17-30 Kasım arasında ders seçimlerini yapabilmeleri sağlanacak.

Son dakika | Milli Eğitim Bakanlığı duyurdu: Açık öğretim lisesi sınavları çevrimiçi yapılacak

EN FAZLA 20 DERS SEÇİLECEK

Sınavın ilk günü itibarıyla 18 yaşından gün almamış öğrenciler, mevcut ders seçme kriterleri doğrultusunda istemeleri hâlinde ders seçimi yapabilecek. 18 yaşından gün almış öğrenciler; istemeleri hâlinde dönem ve kredi sınırlaması olmaksızın haftalık ders çizelgelerinde belirtilen derslerden, varsa önce alt dönemin başarısız olunan ortak ve zorunlu derslerini, sonra birbirini takip eden ortak ve zorunlu derslerini program bütünlüğü içinde sırasıyla en fazla 20 ders olacak şekilde seçebilecek.  

Açık öğretim ortaokulu öğrencileri, 2021-2022 eğitim öğretim yılı birinci dönem sınavları için tekrar ders atama işlemleri yapılmadan daha önce atanan derslerden çevrim içi sınavlara katılabilecek.

Açık öğretim imam hatip lisesi ve mesleki açık öğretim lisesinin yüz yüze eğitim ile verilen dersleri, ilgili mevzuat hükümlerine göre yapılacak.

SINAV KATILIM ÜCRETLERİ İADE EDİLECEK 

Öte yandan, açık öğretim okullarında mezuniyet şartlarını taşıyan ve sınava katılması gerekmeyenlerden sınav katılım ücreti ödeyen öğrenciler ile açık öğretim okulları ilk kayıt ve kayıt yenileme dönemlerinde, sınav katılım ücreti hesabına sehven para yatıranlara, ücret iadeleri yapılacak.

Tayfun Altuntaş
Haberler, Son Dakika Haberleri
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT