1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. SON DAKİKA! Sokağa Çıkma Kısıtlamasına uymayan binlerce kişiye ceza uygulandı

SON DAKİKA! Sokağa Çıkma Kısıtlamasına uymayan binlerce kişiye ceza uygulandı

Son dakika... İçişleri Bakanlığı: 5-12 Nisan tarihleri arasında sokağa çıkma kısıtlamasını ihlal eden 24 bin 437 kişiye adli ya da idari işlem uygulanmıştır.

Son dakika... İçişleri Bakanlığı yaptığı açıklamada koronavirüs ile mücadele döneminde tedbirlere uymayan 24 bin 437 kişiye 5-12 Nisan tarihleri arasında adli ya da idari işlem uygulandığını söyledi. Aynı zamanda vatandaşları kişisel hijyen ve sosyal mesafe konusunda uyarmayı ihmal etmedi.

İçişleri Bakanlığı tarafından sokağa çıkma yasağı ile ilgili yapılan açıklamada, "Bu dönemde illerimiz vaka sayılarına göre düşük, orta, yüksek ve çok yüksek şeklinde risk gruplarına ayrılarak tedbirler bu seviye gruplarına göre belirlenmiştir. Yeni süreçte ülke genelinde hafta içi sokağa çıkma kısıtlaması 21.00-05.00 saatleri arasında devam etmektedir. Hafta sonlarında ise düşük ve orta risk grubunda yer alan illerimizde sokağa çıkma kısıtlaması, hafta içinde olduğu gibi 21.00-05.00 saatleri arasında, yüksek risk grubunda yer alan illerimizde, hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması Cuma 21.00-Cumartesi 05.00 saatleri arasıyla, Cumartesi günü saat 21.00’de başlayıp Pazar günün tamamını kapsayıp Pazartesi saat 05.00’te bitecek şekilde, çok yüksek risk grubundaki illerimizde ise Cuma günü saat 21.00’de başlayıp Cumartesi ve Pazar günün tamamını kapsayıp Pazartesi günü saat 05.00’te bitecek şekilde uygulanmaktadır"  sözleri sarf edildi.

24 BİN 437 KİŞİYE ADLİ İŞLEM

Bu kapsamda, tedbirlere uymayan 24 bin 437 kişiye adli ya da idari işlem uygulandığı belirtilerek, "Salgınla mücadelemiz sona erip, tam normalleşme sürecine geçinceye kadar temizlik, maske ve mesafe olmak üzere diğer kurallara uymayı sürdürmeliyiz. Aziz milletimize bu süreçte göstermiş olduğu sabır, fedakârlık ve anlayıştan dolayı teşekkür ediyoruz" açıklaması yapıldı.

(İHA)

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT