1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. Son dakika | UKOME'de kabul edildi! İstanbul'da servis ücretlerine yüzde 15 zam geldi

Son dakika | UKOME'de kabul edildi! İstanbul'da servis ücretlerine yüzde 15 zam geldi

Son dakika | UKOME toplantısında İstanbul'daki servis taşımacılığı ücretlerine yüzde oranında zam yapılması teklifi oy çokluğu ile kabul edildi.

Son dakika | UKOME'de kabul edildi! İstanbul'da servis ücretlerine yüzde 15 zam geldi

Son dakika | İstanbulluları yakından ilgilendiren İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) toplantısı, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu başkanlığında İstanbul Kongre Merkezi'nde gerçekleştirildi.

Toplu Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğünün öğrenci ve personel servis taşımacılığı ücret tarifesi düzenlenmesiyle ilgili teklif toplantıda görüşüldü.

ESNAF YÜZDE 22 İSTEDİ

Toplu Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü yüzde 19,01, İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (İSTESOB) ise yüzde 22, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Çevre Şehircilik Bakanlığı ve İl Milli Eğitim temsilcileri de yüzde 15 zam önerisinde bulundu.

OY ÇOKLUĞU İLE KABUL EDİLDİ

Oturumu yöneten İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, her üç teklifi de ayrı ayrı oylattı.

Oylamada, yüzde 15'lik zam teklifi, oy çokluğu ile kabul edildi.

Daha önce 0-1 kilometre arasında 271 TL olan fiyat 311,65 liraya yükseltilirken, diğer tüm mesafelere yüzde 15 artış yapıldı.

750 MİNİBÜS, 250 DOLMUŞ TAKSİYE DÖNECEK

Öte yandan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda 750 minibüs ile 250 dolmuşun taksiye dönmesi için yapılan teklifin UKOME toplantısında kabul edildiğini kaydetti.

İmamoğlu şu ifadeleri kullandı:

" İstanbulluların ve şoför esnafının sorunlarının çözümüne yönelik UKOME’ye sunduğumuz 750 minibüs ile 250 dolmuşun taksiye dönüşümünü içeren teklif kabul edilmiştir. İstanbul'a hayırlı olsun."

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
0
0
0
1
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT