1. HABERLER

  2. BİLİM TEKNOLOJİ

  3. Sosyal Medtanın İnceliklerini ...

Sosyal Medtanın İnceliklerini ...

Pendiklilerle buluşan Sosyal Medya Fenomeni ‘Beyinsiz Adam’ lakaplı Hakim Türkmen, gençleri sosyal medyadaki paylaşımları konusunda uyararak; “Sosyal medya kimliğinizdir, siz nereye giderseniz peşinizden gelecektir” dedi.

Sosyal Medtanın İnceliklerini ...

Pendiklilerle buluşan Sosyal Medya Fenomeni ‘Beyinsiz Adam’ lakaplı Hakim Türkmen,  gençleri sosyal medyadaki paylaşımları konusunda uyararak; “Sosyal medya kimliğinizdir, siz nereye giderseniz peşinizden gelecektir” dedi.

“Beyinsiz Adam” lakabıyla sosyal medyada fenomen olan  Hakim Türkmen, Pendiklilerle bir araya gelerek sosyal medyanın inceliklerini anlattı.  Yunus Emre Kültür  ve Sanat Merkezi’nde  çoğunluğu öğrencilerden oluşan katılımcılara sosyal medya platformlarında dikkat etmeleri gerekenler üzerine sunum yapan Türkmen aynı zamanda  istatistiki bilgiler verdi. Türkiye’de Facebook kullanıcı sayısının 34 Milyonu buluduğunu Twitter da bu rakamın 12 milyona çıktığını söyledi. Sunumunda ilginç  bilgiler de  veren Türkmen Türkiye’de  günde 250 kez telefona bakıldığını, uyanır uyanmaz sosyal medya hesaplarını kontrol edenlerin oranının yüzde 60 olduğu bilgisini paylaştı.  

568d290697029_dsc-0012.jpg

“Şirketler  hesaplarınızı kontrol ediyor”

Yaklaşık bir saat süren sunumunda gençleri sosyal medya kullanımı konusunda uyaran Hakim Türkmen, günümüzde facebook, twitter gibi platformların artık bir kimlik haline geldiğini vurguladı. Konuşmasında profil fotolarından paylaşımlara kadar dikkat edilmesi gerekenleri anlatan Türkmen; “Şirketler CV’nize bakar gibi sosyal medya paylaşımlarınıza da bakıyor. Unutmayın; sosyal medya kimliğinizdir, siz nereye giderseniz peşinizden gelecektir” dedi.   

HABERE YORUM KAT